Türk Spor Ayakkabı Markaları Nelerdir?

Her gün kullandığımız spor ayakkabılar farklı tarz ve modelleriyle dikkat çeken ürünler arasında yer almaktadır. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumlardan ötürü dünya markaları son derece yüksek fiyatlarıyla neredeyse ulaşılmaz hale gelmiştir. Bu yüzden de spor ayakkabı seven kişiler yerli markalara yönelmektedir.

İyi haber, ülkemizde pek çok yerli ayakkabı markası bulunmaktadır. Üstelik ülkemizin en kaliteli malzemeleriyle üretilen bu ayakkabılar rakiplerini aratmamaktadır. Türk spor ayakkabı markaları da oldukça kaliteli ve uygun fiyatlarıyla dikkat çekmektedir.

Biz bu yazımızda yerli spor ayakkabı markalarını anlatacağız. Diğer yerli markalar için blogumuzu takip edebilirsiniz.

En İyi Yerli Spor Ayakkabı Markaları

Türkiye’de üretilen pek çok ayakkabı vardır. Türk spor ayakkabı markaları son yıllarda üretim kapasitesini arttırmış ve daha fazla kişiye ulaşmayı başarmıştır. Yüzlerce farklı çeşit ve modelde yabancı rakiplerini aratmayan bir üretim yapılmaktadır. Gelin yerli üretim spor ayakkabı markalarına birlikte bakalım.

Hammer Jack

Hikayesi 1925’te Gaziantep’te başlayan Hammer Jack, giderek büyüyen markalardan biridir. 1999 yılından itibaren de kurumsal kimliğini sağlamlaştırmıştır. Türkiye pazarında yaz ve kış olmak üzere iki farklı sezonda 1000’in üzerinde yeni model çıkartmaktadır. Neredeyse 100 yıllık bir tecrübe ile üretilen ayakkabılar en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Hammer Jack özellikle spor ayakkabı konusunda oldukça iddialı konumdadır. Farklı renk ve modelleriyle her bütçeden, her kesimden insana hitap etmektedir. İnternet sitesi üzerinden sık sık indirim kampanyaları da düzenleyen marka müşterilerini memnun etmeyi amaçlamaktadır.

Ürün çeşitliliği her geçen gün artmaktadır. Markanın en çok satılan ürünlerini sitesinden bakarak incelemeniz mümkün. Ayrıca internet sitesi üzerinden satın alım da yapabilirsiniz.

Kinetix

Ziylan Grup tarafından 1989 yılında kurulan Kinetix, en çok tercih edilen yerli üretim spor ayakkabı markalarından biridir. Dünya markalarını aratmayan modelleri her yaştan kullanıcının büyük bir beğeniyle giydiği ayakkabılar arasındadır.

Kaliteyi, şıklık ve rahatlıkla buluşturan marka gündelik kombinlerinizi tamamlayacak ayakkabılar üretmektedir. Sporcular, spor sevenler, spor giyinmek isteyenler için sınırsız seçeneğe sahiptir. Ayrıca marka nefes alabilen ayakkabılarıyla rahatlığı ön planda tutmaktadır.

Aynı zamanda Kinetix ayakkabıların neredeyse bütün modellerinde denge sağlama ve yastıklama işlevi bulunmaktadır. Bu sayede bütün gün ayağınızda kalsa bile nefes alan ve rahat ettiren ayakkabılardır. Sadece gündelik spor ayakkabılar değil halı saha ayakkabısı, krampon, outdoor, basketbol ayakkabıları da üretmektedir. Ürün çeşitliliği açısından rakiplerini geride bırakmaktadır. Kinetix ürünlerini bütün FLO mağazalarından ve internet sitesinden satın alabilirsiniz.

Kinetix markasının hikayesini daha detaylı öğrenmek için yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Scooter

en-iyi-yerli-spor-ayakkabilar

En uygun fiyatlı Türk spor ayakkabı markaları arasında olan Scooter, 1993 yılında kurulan Macro Ayakkabı tarafından üretilmektedir. Dünya standartlarında ayakkabı üretmenin mutluluğunu yaşayan marka merkezi İstanbul’da bulunan bir tesiste üretim yapmaktadır.

Markanın kadın, erkek, genç gibi kategorilerde yüzlerce farklı çeşit ve modelde ayakkabıları bulunmaktadır. En çok satan ürünleri arasında yürüyüş ve spor ayakkabıları bulunmaktadır.

Yılda 1 milyon ayakkabı üretimi yapan firmanın Türkiye genelinde 600’den fazla satış noktası bulunmaktadır. Scooter ürünlerini hem kendi internet sitesinden hem de satış noktalarından incelemeniz ve satın almanız mümkündür.

LumberJack

1945 yılında İtalya’dan yola çıkan Lumberjack, 2012 yılında FLO mağazacılık bünyesine dahil olmuştur. 2012 yılından beri ülkemizde üretilen Lumberjack yerli ayakkabı markalarından biri olmuştur.

Hem şehirde hem doğada kullanmaya uygun spor ayakkabıları üretmektedir. Şık tasarımları, etkileyici renkleri ile dikkat çeken spor ayakkabılar dünyanın pek çok ülkesine ihraç edilmektedir. Markanın ürettiği spor ayakkabıları rahatlığı ön planda tutan yapılarıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca hafif taban teknolojisi kullanımıyla kullananların beğenisini kazanmaktadır.

Ayrıca yürüyüş kalitesini arttıran, nefes alabilen yapıda olan ayakkabılar kadın, erkek ve çocuk kategorisinde yüzlerce farklı çeşitte üretilmektedir. Sizler de Flo mağazalarından ve internet sitesi üzerinden inceleyebilir, satın alabilirsiniz.

Lescon

1980 yılında yüzde yüz Türk sermayesi ile kurulan Lescon futbol denince aklımıza ilk gelen yerli marka. Özellikle spor ayakkabı konusunda uzman olan Lescon, dünya markalarını aratmayan modelleriyle öne çıkmaktadır. Şık tasarımlar, kaliteli malzemelerle üretilmektedir. Bu nedenle de orta segment markalardan biridir. Fiyatları çok pahalı olmamakla birlikte çok ucuz da değildir.

Süper Lig futbol kulüplerine de sık sık sponsor olan Lescon uzun yıllar kullanılan dayanıklı ayakkabılar üretmektedir. Toplumsal ve çevresel sorumluluğunun farkında olan marka, değerlere sadık ve güvenilir bir dünya markası olmayı amaçlamaktadır.

Rahatlık ve şıklığı bir arada sunan en iyi Türk spor ayakkabı markaları arasında olan Lescon’u internet sitesi üzerinden inceleyebilir, satın alabilirsiniz.

Jump

Jump ayakkabı yerli mi sorusu sürekli olarak sorulan sorulardan biridir. Bu marka bir Türk markası olmasa da neredeyse 20 yıldır Türkiye’de üretilmektedir. Hem yerli hem yabancı pazarda büyük bir müşteri kitlesi bulunmaktadır.

Ayak yapılarına uyumlu anatomik iç taban tasarımı yapan marka hafif ve darbeleri yumuşatan yapısıyla ayaklarınızda yok gibi hissedeceğiniz ayakkabı markalarından biridir. Yüksek kaliteli ürünlerin uygun fiyatlarla sunulduğu markada kadın-erkek-çocuk kategorilerinde yüzlerce çeşit ürün bulunmaktadır.

Ayrıca markanın hem günlük spor ayakkabıları hem de çeşitli spor dalları için gerekli olan spor ayakkabıları mevcuttur. Hem konforlu hem de şık olan Jump marka ayakkabıları internet sitesi üzerinden ya da ayakkabı mağazalarından satın alabilirsiniz.

Özetle bu yazımızda en iyi yerli spor ayakkabı markalarından bahsettik. Markaların hikayeleri ve en trend ürünleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Sizler de yerli üretim spor ayakkabı alarak Türk üreticilere destek olabilirsiniz. Favori markanızı sebepleriyle birlikte yorum bırakabilirsiniz. Böylelikle diğer insanlara alışverişlerinde fikir verebilirsiniz.

Yorum yapın