Yerli Netflix Filmleri | Netflix Yerli Film Önerileri

Ülkemizde yayına girdiği 2016 yılından beri en çok seyredilen platformlardan biri olan Netflix, pek çok yerli film üretmiştir. Türkiye’nin en çok sevilen oyuncularının yer aldığı filmler izleyiciler tarafından büyük bir beğeni ile izlenmektedir. Hem dünyada hem ülkemizde çok sevilen bu filmler pek çok insanın favorisi konumundadır. Yerli Netflix filmleri arasında romantik komedi, aşk, drama ve aile türünde pek çok film bulunmaktadır.

Bu yazımızda Netflix yapımı Türk filmleri neler, birlikte inceleyeceğiz.

Netflix Yerli Komedi Filmleri

Bugüne kadar pek çok Türk filmi üreten Netflix, komedi türünde de filmler üretmiştir. Gelin komedi türündeki Türk Netflix filmleri neler birlikte bakalım.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?

IMDB – 6.1

1998 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yazıp sahneye koyduğu oyun 2021 yılında filme uyarlanarak Netflix de gösterime girmiştir.

Üstün zekalı bir kız olarak doğan Gülseren’in hem çevresine hem de ailesine uyum sağlamak için gösterdiği çabayı anlatan film izleyenler tarafından büyük bir beğeniyle izlenmiştir. Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? aynı zamanda dönemin politik ve siyasi iklimi hakkında da pek çok bilgi vermektedir.

Film Gülseren’in 50 yıllık hayatına odaklanırken Gülseren karakterine Ecem Erkek hayat vermektedir. Ecem Erkek dışında Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmeni Andaç Haznedaroğlu’dur.

Özellikle etkileyici kadın hikayelerini ve yakın Türkiye tarihine ilgi duyan kişilerin mutlaka izlemesi gereken Netflix  en iyi yerli filmler arasındadır.

Azizler

IMDB – 6.0

9 Ocak 2021 tarihinde Netflix kataloğuna eklenen Azizler, senaristliğini Berkun Oya ve Taylan Biraderler’in üstlendiği bir kara komedi filmidir. Ayrıca Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, İrem Sak gibi önemli oyuncuların yer aldığı film izleyenler tarafından çok sevilmiştir.

Modern şehir hayatında sıkışıp kalan insanın çaresizliğini mizahi bir dille anlatan filmde tekdüze hayatından ve çevresindeki insanlardan bunalan Aziz’in bu döngüyü kırmak için oynadığı oyuna odaklanmaktadır.  

Film uzun süre Netflix’in en çok izlenen filmler bölümünde gösterilmiştir. Ayrıca kara komedilerden ve şehir hikayelerinden etkilenen herkesin izlemesi gereken yerli Netflix filmleri arasındadır.

Netflix’teki Türk Aşk Filmleri

netflix-turk-ask-filmleri

Netflix Türkiye’nin en çok üretim yaptığı alanlardan birisi de romantik komedi ve aşk filmleridir. Netflix romantik komedi filmleri Türk izleyiciler tarafından izlendiği gibi yerli dizilerimizin satıldığı ülkelerdeki kişiler tarafından da büyük bir beğeniyle izlenmektedir. Gelin yerli Netflix’in yerli aşk filmlerine birlikte bakalım.

Yarına Tek Bilet

IMDB – 5.6

Netflix’in Türkiye’de ürettiği ilk film olan Yarına Tek Bilet, yönetmenliğini ünlü yönetmen Ozan Açıktan’ın yaptığı bir filmdir. İzmir’e giden trende karşılaşan iki yabancının şaşırtıcı geçmişlerine odaklanan film, başarılı aşk filmlerinden biridir.

2020 yapımı filmin başrolünde Metin Akdülger ve Dilan Deniz Çiçek yer almaktadır. Özellikle tesadüflerle başlayan aşk filmlerini sevenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden biridir.

Aşk Taktikleri

IMDB – 5.2

Netflix’in son dönemde yayımladığı filmler arasında olan Aşk Taktikleri eğlenceli bir aşk filmidir. Filmin başrolünü Şükrü Özyıldız ve Demet Özdemir paylaşmaktadır. Film çapkın bir reklamcı ve kendinden emin blogger arasında yaşanan aşka odaklanmaktadır. Ayrıca film eğlenceli sahneleriyle tüm dünyada büyük bir ilgiyle izlenmiştir. Pek çok dünya ülkesinde haftalarca en çok izlenen filmlerden biri olarak listelerde yer almıştır. Bir iddia sonucu başlayan aşkın bütün aşamalarını anlatan filmin yakın zamanda 2.’si de çekilecek.

Ayrıca filmin yönetmenliğini Emre Kabakuşak, senaristliğini ise Pelin Karamehmetoğlu yapmaktadır.  Eğlenceli aşk filmlerini seven herkesin izlemesi gereken Netflix yapımı Türk filmleri arasındadır.

Netflix Aile Filmleri Türk

Türkiye’de pek çok aile filmi üreten Netflix yerli film önerileri söz konusu olduğunda her zaman tavsiye edilen bu filmlere gelin yakından bakalım.

Sen Yaşamaya Bak

IMDB – 5.6

Aslı Enver ve Kaan Urgancıoğlu’nun başrolleri paylaştığı film 21 Mart 2022 tarihinde yayınlanmıştır. Ayrıca filmin yönetmen koltuğunda Hakan Kırvavaç oturmaktadır.

Etkileyici hikayesiyle yüreklere dokunan Sen Yaşamaya Bak, son günlerini yaşadığını öğrenen Melisa’nın oğlunu emanet edecek birini bulma çabası anlatılmaktadır. Uzun yıllar sonra Aslı Enver ve İbrahim Kendirci’yi de buluşturan film izleyenler tarafından çok beğenilmektedir.

Ailece izlenecek dokunaklı hikayesi olan bir film arayanların mutlaka izlemesi gereken Türk Netflix filmleri arasındadır.

Aşkın Kıyameti

IMDB – 4.7

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği Aşkın Kıyameti, 20 Haziran 2022 tarihinde Netflix’de yayınlanan bir aile/dram filmidir. Yönetmenliğini başarılı yönetmen Hilal Saral’ın üstlendiği filmin senaryosunu ise Yılmaz Erdoğan yazmıştır.

Ayrıca filmin başrollerinde Pınar Deniz, Boran Kuzum ve Yiğit Kirazcı gibi çok sevilen isimler yer almaktadır. Netflix’in en çok izlenen filmleri arasına da girmeyi başaran Aşkın Kıyameti’nde; iflas eden bir reklamcının katıldığı yoga kampının ardından çıktığı ruhsal yolculuk anlatılmaktadır.

İçinde korona virüs salgınının da geçtiği filmi romantik aile filmlerini seven kişilere tavsiye edilmektedir.

Kağıttan Hayatlar

IMDB – 6.5

Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı Kağıttan Hayatlar, Netflix en iyi yerli filmler arasında bulunmaktadır. 13 Mart 2021 tarihinde yayına giren film bir kağıt toplayıcısının ailesini bulmaya çalışan bir çocukla karşılaşmasıyla birlikte değişen hayatını anlatmaktadır. Etkileyici senaryosu ve görüntü yönetmenliğiyle dikkat çeken film Netflix’in en çok izlenen yerli filmleri arasındadır.

Filmin yönetmenliğini Can Ulkay üstlenirken senaryosunu ise Ercan Mehmet Erdem kaleme almıştır.

Özellikle drama soslu aile filmlerini seven izleyicilere önerilmektedir.  

Bu yazımızda yerli Netflix filmlerinden bahsettik. Netflix yapımı Türk filmleri hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Sizler de bu yerli filmleri izleyip yorumlarınızı ekleyebilirsiniz. Diğer yerli yapımları öğrenmek için sitemize göz atabilirsiniz. Yerli markaları keşfetmek ve desteklemek istiyorsanız yine blogumuza bakabilirsiniz.

Yorum yapın