Yerli Diş Macunu Markaları | Türk Malı Diş Macunları

Ağız ve diş bakımının en önemli ürünlerinden biri olan diş macunları en çok ihtiyaç duyduğumuz kişisel bakım ürünlerinden biri. Günde iki-üç kere kullandığımız diş macunlarının çoğu yurt dışından ülkemize gelmektedir. Fakat bunun yanı sıra yerli diş macunu markaları da bulunmaktadır.

Bu yazımızda sizlere yerli diş macunu markaları hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Türkiye’de üretilen ve Türk malı olan diş macunlarını tanıtacağız.

Hangi Diş Macunu Türk Malı?

Türk malı diş macunu var mı sorusu hâlâ cevap bekleyen sorulardan biri. Çeşitli dünya ülkelerinden gelen diş macunları sektörde baskın olsa da pek çok yerli üretim diş macunu da mevcut. Gelin bu diş macunlarına birlikte bakalım.

Orbillife Diş Macunları

Asilnur Kimya tarafından yüzde yüz yerli sermaye ile 2008 yılından beri üretilmektedir. Kişisel bakım ürünleri üretimi yapan firmanın ürettiği ürünler arasında diş macunları da bulunmaktadır. Markanın amacı zararlı kimyasalların kullanılmadığı bitki özlerinden oluşan doğal ürünler üretmektir.

Çoğu diş macunu markasının kullandığı ve zararlı olduğu tespit edilen SLS, paraben, florür gibi maddelerin kullanılmadığı diş macunlarıyla öne çıkmaktadır. Müşterilerden gelen talepleri de değerlendirmeye alan firma her zaman sürdürülebilir olmayı hedeflemektedir.

İnsan sağlığına karşı duyarlı, zararlı kimyasalların kullanılmadığı Orbillife diş macunları 5 farklı çeşitte üretilmektedir. Bu çeşitler arasında doğal koruma, doğal beyazlık, hassas dişler, üç etkili ve doğal çilek aromalı çocuk gibi ürünler bulunmaktadır.

Türk malı diş macunları arasında bulunan Orbillife ürünlerini zincir marketlerin şubelerinden alabilirsiniz. Online sipariş vermek için Trendyol gibi pazar yerlerine bakabilirsiniz.

DK Dent

DK Dent, 2006 yılında faaliyetlerine başlayan Dermokil markasına ait bir üründür. Özellikle yerli pazarda öne çıksa da uluslararası pazarda da tercih edilmektedir.

DK Dent diş macunları gluten, florür içermeyen yapısıyla köpüksüz ve tamamen doğal olarak üretilmektedir. Ayrıca kil içerikli olduğu için hem çocukların hem de çölyak hastalarının kullanımına uygun bir diş macunudur.

Marka kurulduğu günden bugüne 5 kıtada 25’ten fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Hem dünyada hem ülkemizde severek kullanılmaktadır. DK Dent ürünleri arasında nane özlü, klasik, aktif karbonlu, propolisli, bitki özlü, aloevera, klasik gibi pek çok çeşitte ürün mevcuttur.

Aynı zamanda DK Dent vegan diş macunları ve diş fırçaları da üretmektedir. DK Dent diş macunlarını Dermokil’in internet sitesinden satın alabilirsiniz. Ayrıca zincir marketler ve seçkin eczanelerde de bulabilirsiniz.

t-brush

Yeni nesil diş macunu denince aklımıza t-brush geliyor. t-brush için yalnızca ağız bakımı değil aynı zamanda doğa da oldukça önemli. Bu yüzden ayarlanmış dozlar halinde tablet diş macunlarını küçük cam kavanozlarda sunuyor.

Florürlü ve florürsüz diş macunu tabletlerinin yanı sıra ağız çalkalama tableti, bambu diş fırçası, diş ipi, dil temizleyici gibi ürünler de bulabilirsiniz. Üstelik bu ürünlerin tamamı cruelty-free ve vegan. Yerli diş fırçası arayışındaysanız ve plastik atık oluşturmak istemiyorsanız fırçalarını da deneyebilirsiniz.

Tablet diş macunu alışık olmadığımız bir konsept. Tableti ağzınıza alıp çiğemeli ve köpük oluşunca fırçalamalısınız. Geri kalan işlemler ise aynı jel macunlar gibi. Bu sayede tam da gerekli olan miktarla ağzınızı tamamen temizlemiş oluyorsunuz.

t-brush ürünlerini denemek isterseniz kendi internet sitesinden alabilirsiniz. Aynı zamanda Rossmann gibi kişisel bakım marketlerinde de bulabilirsiniz.

Yerli Üretim Diş Macunları

zubio-yerli-dis-macunu

Her gün kullandığımız diş macunlarının dişlerimize zarar vermeyen, doğal, sağlıklı olanlarını bulabilmek zordur. Doğal, sağlıklı ürünler dediğimizde ise akla Türk malı diş macunları gelmektedir.

Yerli marka diş macunu markaları DK Dent ve Orbillife ile sınırlı değildir. Daha pek çok yerli üretim diş macunu bulunmaktadır. Gelin, yerli üretim diş macunlarını anlatmaya devam edelim.

Eyüp Sabri Tuncer

Doğal içerikleri ve kalitesiyle öne çıkan Eyüp Sabri Tuncer diş macunları, ağız ve dişleriniz için derinlemesine bakım sunmaktadır. Her yaş grubuna hitap eden seçenekleri ve son derece uygun fiyatlarıyla alıcılarını beklemektedir.

Zenginleştirilen formülüyle dişleri etkili bir biçimde temizlemektedir. SLS, paraben, florür, gluten, titanyum dioksit, tuz ve boya içermemektedir. Ayrıca %100 bitkisel olan diş macunlarında şeker de kullanılmamaktadır. Bunun yerine tamamen doğal bir tatalandırıcı olan stevia kullanılıyor. Üstelik bu ürünler vegan olduğu için vegan diş macunu bulmakta zorlanan kişilerin de imdadına yetişiyor.

Yerli diş macunu markaları arasında kendine önemli bir yer edinen Eyüp Sabri Tuncer, doğal misvak özlü, karanfil özlü, aktif karbonlu, doğal çikolata ve nane özlü, karadut özlü, propolis özlü ürünleriyle de çeşitli bir ürün profili sunuyor.

Yüzde yüz doğal olan diş macunlarını hem marketlerden hem eczanelerden bulabilirsiniz. İsterseniz kendi internet sitesi üzerinden de satın alabilirsiniz.

Zubio

Organik gülüşlerin mimarı olma amacıyla yola çıkan Zubio, kimyasal içeren diş macunlarına alternatif olmaktadır. Yüzde yüz organik ve yerli sermaye ile üretilen diş macunu yerli diş macunu markaları arasındadır.

Ayrıca Etko-Cosmos Organic sertifikasına sahip olan tek diş macunu markasıdır. Hem insana hem de ekosisteme, biyolojik çeşitliliğe saygı duymayı ve çevre dostu üretimler yapmayı garantilemektedir. Özellikle en önemli olan ayrıntılardan birisi de ürünlerin tamamen hayvan dostu olmasıdır. Plastik tüpler yerine metal tüpler kullanılmaktadır. Bu tüpler geri dönüştürülebilir özelliktedir.

Hem yerli hem tamamen organik olan Zubio diş macunlarını internet sitesinden alabilirsiniz.

Sanino

Türkiye’nin ilk 100 sanayi şirketi arasında bulunan Evyap Grup tarafından üretilen Sanino Türk malı diş macunları arasındadır. Evyap ayrıca Duru, Arko, Activex gibi markaların da üretimini yapmaktadır. Pek çok başarıya imza atmış olan önemli bir şirkettir.

Sanino diş macunları diş çürükleri, plak, diş eti problemleri, hassas dişler, zayıf diş mineleri, tartar sorunu, ağız kokusu ve diş lekelerine karşı koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda komple bakım, ferahlatan etki, beyazlatıcı etki, çürük karşıtı, hassas dişler gibi çeşitleriyle en çok tercih edilen yerli diş macunu markaları arasındadır.

Uygun fiyatlarıyla herkes tarafından ulaşılabilir olmayı amaçlayan marka yüzde yüz yerli sermaye ile üretilmektedir. Ayrıca Sanino marka diş macunlarını Evyap Shop sitesinden satın almanız mümkündür.

Bu ürünlerin dışında A101, Bim gibi marketlerde satılan Powerdent, Denta gibi diş macunları da Evyap grubu tarafından yüzde yüz yerli sermaye ile üretilmektedir. Bu markalar da yerli diş macunu markaları arasındadır.

Sonuç olarak bu yazımızda Türk malı diş macunu var mı sorusunun yanıtını sizlerle paylaştık. Ayrıca yerli diş macunu markaları hakkında bilgiler verdik. Sizler de yabancı muadillerinin dışında yerli diş macunlarını da deneyebilirsiniz. Diğer yerli ürünleri öğrenmek için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın