Kinetix Türk Malı mı?

Spor ayakkabı denince aklımıza ilk gelen markalardan biri Kinetix. Peki, Kinetix Türk malı mı? Bugün Kinetix markasını mercek altına aldık.

Ülke ekonomisi maalesef iyiye gitmiyor. Bu durum alım gücümüzü de etkiliyor. Yapılabilecek en iyi şeylerden biri ise ihtiyaçlarımızı yerli markalarla karşılamak. Bu sayede hem üreticileri desteklemiş hem de bütçemizi korumuş oluruz.

Biz de “Yerli mi” olarak sitemizde yerli alternatiflere ulaşmanızı ve bu toprakların üreticilerini yakından tanımanızı amaçlıyoruz. Diğer yerli markalar için sitemize göz atabilirsiniz. Şimdi lafı uzatmayalım ve Kinetix Türk malı mı sorusunun cevabını verip markayı tanıyalım.

Kinetix Yerli mi, Kurucusu Kim?

Kinetix yerli bir marka. Kurucusu ise Gaziantepli Ahmet Ziylan. 85 yaşında hayata veda eden Ziylan, Ziylan Ayakkabıcılık ve FLO’nun da kurucusu.

Ahmet Ziylan’ın hayat hikayesi de oldukça ilginç. 1935 yılında Gaziantep Kozanlı’da doğan Ziylan, aslında marangoz olmak istermiş. Fakat marangozların yanına çırak olarak girememiş. Ailesinin durumu iyi olmadığı için de bir şekilde çalışması gerekiyormuş.

Sonunda uzaktan bir akrabalarının ayakkabı işine çırak olarak girmiş. Askerlik dönemine kadar kalfalık ve ustalık yapmış. Sonrasında da bu alanda devam etmiş.

Kinetix Ne Zaman Kuruldu? Kinetix Tarihçesi

Ahmet Ziylan’ın Gaziantep’teki ayakkabı atölyesinin tarihi 1960’a dayanıyor. Sonrasında 1970’lerde İstanbul’a gelerek burada ayakkabı tabanı üretmeye başlıyor. 1985’te Halley markasıyla ilk spor ayakkabıyı üretiyorlar. Ardından 1989’da Kinetix geliyor. Marka 2005 yılında tekstil koleksiyonu çıkarıyor.

Türkiye’de yapılan 12-24 yaş spor ayakkabı anketinde Kinetix; Adidas ve Nike’ın ardından üçüncü sırada geliyor. Şu anda Kinetix; spor ayakkabı, bot, çizme, günlük ayakkabı, çanta, eşofman takımı, atkı, şapka gibi pek çok ürün satıyor. Üstelik bu ürünler oldukça uygun fiyatlı.

Kinetix Ürünleri Nerede Satılır?

Kinetix ürünleri kendi internet sitesinde, FLO mağazalarında, InStreet.com’da satılıyor. Dilerseniz Trendyol, HepsiBurada gibi siteler üzerinden de Kinetix alışverişi yapabilirsiniz.

Kinetix Rakipleri

Yerli spor ayakkabı ve spor giyim markaları arasında Lescon, Scooter ve M.P’yi gösterebiliriz. Diğer taraftan spor ayakkabı modelleri bulunan Polaris de tıpkı Kinetix gibi Ziylan Ayakkabıcılık markası.

Daha fazla Türk spor ayakkabı markasını keşfetmek için yazımıza gidebilirsiniz.

Kinetix Resmi Sitesi

Kinetix’in resmi sitesi: https://www.kinetix.com.tr/ Bu adres üzerinden ürünleri ve mağazaları görüntüleyebilir, iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz. Sipariş vermek istediğinizde ise FLO’ya yönlendirileceksiniz.

Kinetix Hangi Kargo ile Çalışıyor?

İnternet üzerinden Kinetix siparişi verecekseniz ürünleriniz FLO’dan gelecek. FLO ise Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, UPS, Hepsijet, Kargoist ve MNG Kargo gibi farklı şirketlerle çalışıyor. Yani siparişiniz adresinize göre farklı kargo şirketleriyle teslim edilebilir.

Kinetix Nerede Üretim Yapıyor?

Ziylan Grup’un Topkapı, İkitelli, Halkalı ve Kıraç’ta üretim tesisleri bulunuyor.

Yorum yapın