Sleepy Türk Malı mı?

Bebek bezi, ıslak mendil, hasta bezi, hijyenik ped ve şimdilerde de sabunlarıyla karşımıza çıkan Sleepy Türk malı mı? Bugün size seçimlerinizde yardımcı olması için Sleepy markasına yakından baktık.

Farklı sebeplerden dolayı yerli malı ürünler kullanmak istiyor olabilirsiniz. “Yerli mi” olarak günlük hayatınızda sürekli kullandığınız ürünlerin yerli alternatiflerini bulmanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bebek bezi, hijyenik kadın pedi, ıslak mendil gibi ürünleri de çokça kullanıyoruz.

O halde gelin, Sleepy markasını birlikte tanıyalım!

Sleepy Yerli mi?

2015 yılında Türkiye pazarına çıkan Sleepy yerli bir marka. Fakat şirketin bebek bezi üretimine başlaması aslında 2004 yılına dayanıyor. Bu süreçte farklı markalar altında bebek ve çocuk bezi üretiyorlardı.

Son dönemde İsrail’in saldırıları üzerine ülkemizde de İsrail ürünlerine karşı bir duruş var. Bu sebeple Sleepy İsrail malı mı gibi sorular da gündemde. Fakat Sleepy, Gaziantep’te kurulan Eruslu Sağlık Ürünleri’nin bir markası ve tamamen yerli sermayeyle kurulmuş, yerli üretim yapan bir marka.

Sleepy Kurucusu Kimdir?

Sleepy, Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin markası. Bu şirket ise Mehmet Ali Eruslu tarafından 1966 yılında kuruldu. Şimdi ise Eruslu Grup’un başında Ökkeş Eruslu var.

Sleepy Ne Zaman Kuruldu?

Eruslu Global Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin tarihi çok daha eskilere dayansa da Sleepy, 2015 yılında hayatımıza girdi. Aslında şirket 2004 yılından bu yana bebek bezi üretiyor. Fakat bu bebek bezleri yurt dışına Yess Baby, Sweet Baby, Penguin, Baby Fit, SunShine gibi farklı markalar altında satılıyordu.

Sleepy Tarihçesi

Mehmet Ali Eruslu, Gaziantep’te 1966 yılında plastik üzerine üretime başladı. Yıllar geçtikçe farklı alanlarda da üretime başladı. Sağlık sektörüne 2004 yılında bebek bezi üreterek başladılar.

Ardından 2010 yılında hasta bezi, ıslak havlu mendil; 2013 yılında hasta altı örtüsü; 2017 yılında ise hijyenik kadın pedi üretmeye başladılar. 2015 yılına kadar başka markalar adı altında satış yapan Eruslu Sağlık, 2015 yılında Sleepy markasını çıkarttı.

2022 itibarıyla Sleepy markasının sabunlarına da ulaşabilirsiniz.

Sleepy Ürünleri Nerede Satılır?

Sleepy ürünleri A101, Migros, Carrefour gibi marketlerde, bazı bakkallarda ve internet sitelerinde satılıyor. Siz de fiyat karşılaştırması yaparak en uygununu seçebilirsiniz. Dilerseniz doğrudan Sleepy Market üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Sleepy’nin Trendyol mağazası üzerinden de sipariş verebilirsiniz. Böylelikle Trendyol’un çeşitli kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Sleepy Ürünleri Doğal mı?

Eruslu Sağlık, sıfır karbon hedefiyle doğallığı destekleyen bir şirket. İçerik olarak doğal bambu, organik pamuk, badem sütü, saf su gibi içerikler kullanıyorlar. Ambalajları geri dönüştürülebilir, boyalar ise bitkisel bazlı.

Farklı kategorilerde ürünleri bulunan Sleepy aynı zamanda cruelty free ve vegan. Bu yönde bir arayışınız varsa yerli markaları önceliklendirebilirsiniz.

Sleepy Resmi Sitesi

Sleepy’nin resmi sitesi: https://www.sleepy.com.tr/ Bu site üzerinden marka hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda markanın çıkardığı tüm ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Sleepy Hangi Kargo ile Çalışıyor?

Marka gönderimlerini PTT üzerinden yapıyor. Sipariş tutarınız 150 TL’nin altındaysa 29,99 TL’lik bir kargo ücreti ödemeniz gerekiyor. 150 TL’nin üzerindeki siparişlerde ise kargoya para ödemiyorsunuz. Sitede aynı zamanda kapıda ödeme seçeneği de var. 600 TL’ye kadarki siparişlerinizi kapıda ödeme şeklinde sipariş verebilirsiniz.

Bu fiyatlar sizin alışveriş yaptığınız dönemde değişebilir. Bu yüzden güncel bilgiyi daima Sleepy’nin kendi sitesinden öğrenebilirsiniz.

Sleepy Hangi Ülkelerde Var?

Eruslu Sağlık Ürünleri bünyesindeki Sleepy, 120’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Bazı ülkelerde doğrudan Sleepy markasıyla bazı ülkelerde ise SunShine, Baby Fit, Penguin, Yess Baby, Sweet Baby gibi farklı isimlerle satılıyor.

Sleepy; Avrupa, Amerika, Asya, Orta Doğu ve Afrika’da satılıyor.

Sleepy Nerede Üretim Yapıyor?

Ürünler Gaziantep’teki fabrikada üretiliyor. Fabrika teknolojik imkanlar kullanılarak geliştirildiği için oldukça yenilikçi ve bu sayede kaliteli ürünler çıkarıyor. Fabrikanın Türkiye’de yer alması da Sleepy Türk malı mı diye soranlar için artı puan.

Sleepy Rakipleri

Bebek bezi, ıslak mendil, hijyenik ped ve yetişkin bezleri hayatımızın farklı dönemlerinde sıklıkla kullandığımız ürünler. Bu noktada yerli bebek bezi ve ıslak mendil markaları olarak BabyTurco, Evy Baby, Komili, Önlem; yerli kadın pedi (hijyenik ped) markaları olarak da Beije, Molped gibi markalar karşımıza çıkıyor.

Yorum yapın