En İyi Yerli Mobilya Markaları

Bazen kendimizi mutlu etmek ve değişiklik yapmak için bazen eskidiği bazen de çeyiz için yeni mobilyalar alırız. Mobilya bir evi yuva yapan, kişisel alanımızda geçireceğimiz vaktin kalitesini doğrudan belirleyen oldukça önemli bir unsur. Ülkemizde artan fiyatlar nedeniyle de değişimleri sık sık yapılamadığından mobilya alırken doğru karar vermek gerekiyor. Mobilya alanında yabancı markaların hakimiyeti gözlense de yerli mobilya markaları da oldukça fazla tercih edilmektedir.

Bu yazımızda yerli mobilya markaları hakkında bilgi vereceğiz. Yerli üretim mobilya üretip satan firmaları detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Türkiye’deki Ünlü Mobilya Markaları Nelerdir?

Ülkemizde mobilyalarıyla ünlü olan pek çok şehir ve ilçe bulunmaktadır. Mobilya sektörü ülkemizin dünya ülkeleriyle yarıştığı bir sektördür. Durum böyle olunca da pek çok yerli mobilya markası ortaya çıkmıştır. Gelin yerli mobilya markaları neler, birlikte inceleyelim.

Bellona Mobilya

Takvimler 1995’i gösterdiğinde Kayseri’de kurulan Bellona, 1996 yılında faaliyetlerine başlamıştır. En geniş çeşitliliğe sahip olan yerli mobilya markaları arasında bulunan marka, hem geçmişte hem bugün onlarca farklı ürün grubunda üretim yapmaktadır. Her zaman insan ve çevre dostu ürünlerle yaşam alanlarına değer katmayı amaçlayan bir marka olmuştur.

Bellona’nın ürettiği mobilyalar arasında bir ev içerisinde ihtiyacınız olabilecek tüm mobilya seçenekleri bulunmaktadır. Markanın en çok öne çıktığı alanlar ise yatak odası ve salon takımlarıdır. Yatak odası ve salon takımlarını yemek odası ve genç odası takımları takip etmektedir. Bu ürün gruplarında onlarca farklı renk ve tasarımda ürün bulunmaktadır.

Sık sık indirim kampanyaları düzenleyerek ulaşılabilir fiyatlarla müşterilerle buluşmayı amaçlayan marka, son yıllarda özgün ve modern tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. Markanın en çok satan ürünleri arasında Valencia koltuk takımı, Montego yemek odası takımı bulunmaktadır.

Ayrıca yerli üretim mobilya denildiğinde akla gelen Bellona,  kendi sitesinde aktardığı verilere göre 2008 yılından bu yana yerli mobilya sektörünün lider üreticisi konumundadır. Kurulduğu günden bu yana sürekli olarak büyüyen marka uzun yıllardır İSO 500 sıralamasında yer almaktadır.

Enza Home

enzahome-yerli-mobilya

Türkiye’nin en iyi yatak markası olan Yataş grubuna ait bir markadır.  Enza Home, Türkiye’nin en iyi mobilya markaları arasındadır.  Marka yola yeni yaşam formları yaratmak amacıyla çıkmıştır. Markanın ürettiği ürünler arasında yatak odası takımları ve yemek odası takımları dikkat çekmektedir. Enza, bu ürünlerin yanı sıra tekstil ve aksesuar gibi kategorilerde de yüzde yüz yerli sermaye ile üretim yapmaktadır.

Yüzlerce farklı ürün çeşitliliği sunan marka, farklı yaşam tarzlarını ve yeniliği herkes tarafından ulaşılabilir kılmayı amaçlamaktadır. Ayrıca rahatlığı ön plana çıkaran mobilyalarıyla kullanan herkesin tekrar tercih ettiği bir markadır.

Mudo Consept

1964 yılında sektöre giriş yapan Mudo’nun hikayesi İstiklal Caddesi’nde küçük bir dükkanda başlamıştır. Her zaman dünyadaki trendleri takip eden ve her gün ürün çeşitliliğini arttıran yerli mobilya markaları arasındadır.

Mudo yıllar içerisinde birkaç farklı markaya bölünmüş, kıyafet ve mobilya mağazalarını birbirinden ayırmıştır. Mudo’nun mobilya markasının ismi Mudo Consept olarak belirlenmiştir. Mudo Consept, sektöre girdiği günden bu yana üst segment ürünleri müşterileri ile buluşturmaktadır.

Marka yıllar içerisinde pek çok ilke de imza atmıştır. Online alışveriş sitesi açan ilk yerli markalar arasına girerek sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. Markanın en çok satan ürünleri arasında koltuk takımları ve yemek odası takımları bulunmaktadır.

Ayrıca Mudo Consept büyük mobilyaların yanında tamamlayıcı küçük mobilyalarla da ön plana çıkan bir markadır. Markanın ürünlerini internet sitesinden inceleyebilir hatta satın alabilirsiniz.

Kelebek Mobilya

Ülkemizin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek Mobilya, 1935 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasıyla kurulmuştur. Ayrıca ülkemizin ilk modüler mobilya markası olarak da pek çok ilke imza atmıştır. Yıllar öncesinden gelen tecrübesiyle günümüz teknolojisini birleştiren marka pek çok üründe lider durumdadır.

Türkiye’nin bütün illerinde mağaza açarak büyümeyi hedefleyen Kelebek Mobilya, ürün çeşitliliği ile de dikkat çeken yerli markalar arasındadır. Mobilya tasarımlarında oldukça modern ve yenilikçi bir anlayışı benimsemiştir. Bunun yanında marka şık olduğu kadar rahat ürünler ortaya koymaktadır. Ayrıca markanın mobilyaları her zevke her yaştan kişiye hitap etmek üzere tasarlanmaktadır.

Uygun fiyatlarıyla da öne çıkan markanın en çok satan ürünleri arasında büyük köşe koltuklar, Redoro, Ares, Claire isimli sandalye modelleri yer almaktadır. İnternet sitesi üzerinden koleksiyonlar da hazırlayan Kelebek Mobilya’nın sitesinden ürünleri ve koleksiyonları inceleyebilirsiniz. Ayrıca site üzerinden beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Mondi Mobilya

1957 yılında kurulan Mondi Home, Erciyes Anadolu Holding bünyesinde kurulmuştur. 1993 yılından beri mobilya üretimine ağırlık veren marka, müşterilerinin hayatına yenilik katma amacıyla yola çıkmıştır.

Mondi müşteri memnuniyetini her zaman ilk sıraya koymaktadır. Ayrıca reklam filmleriyle de dikkat çeken yerli mobilya markaları arasındadır. Ürün çeşitliliği açısından da oldukça iyi durumda olan Mondi’de en güzel koltuklar, en iyi masalar, sandalyeler oldukça uygun fiyatlarla müşterilerin beğenisini kazanmaktadır.

“Yenile Hayatı” sloganıyla hizmet veren markanın en çok satılan ürünleri arasında yatak odası takımları, berjerler, koltuklar ve raflı üniteler bulunmaktadır. Özellikle deri ürünleri ilgi çekmektedir. Bu ürünlerin dışında 6 farklı kategoride yüzlerce çeşit ürünle müşterilerine kaliteli hizmet sunmaktadır.

Mondi Home’un ürünlerini internet sitesi üzerinden ayrıntılı bir şekilde incelemeniz mümkündür. Ayrıca internet sitesinden beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Adore Mobilya

adore-yerli-mobilya-markalari

Yerli üretim mobilya denildiğinde akla gelen firmalardan biri olan Adore Mobilya, 30 yıllık tecrübesini ürettiği binlerce çeşit ürüne aktarmaktadır. Ayrıca marka ülkemizin lider demonte mobilya üreticisi konumundadır. 50’den fazla ülkeye de ihracat yapan marka, dünya çapında da oldukça fazla tercih edilmektedir.

Müşteri geri dönüşlerini her zaman önemseyen marka kendi istediği ürünleri değil müşterinin ihtiyaçlarına cevap veren ürünleri ortaya koymaya çalışmaktadır. Adore Mobilya’yı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği üretim hatalarına karşı 7 yıl garanti sözü vermesidir.

%100 güneş enerjisiyle üretim yaparak çevreye duyarlı olma konusunda rakiplerinin oldukça önünde olan Adore Mobilya’nın en çok satan ürünleri arasında gardıroplar, ayakkabılıklar, çekmeceler bulunmaktadır. Markanın ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kilim Mobilya

“Bir kilim yeter…” sloganıyla uzun yıllardır hayatımızda olan Kilim Mobilya, 1976 yılında kurulmuştur. Ülkemizde yakaladığı üst düzey başarıyı yurt dışına taşımaya kararlıdır. Ayrıca markanın ürünleri dünyanın pek çok ülkesinde büyük bir beğeni ile kullanılmaktadır.

Marka ürünlerini üç farklı grupta toplamaktadır. Soft grup denilen grupta oturma odası takımları, koltuk takımları, berjerler, kanepeler bulunmaktadır. Uyku grup isimli grupta ise yatak, baza, başlık, ev tekstili ürünleri bulunmaktadır. Son grup olan panel grup da ise yatak odası, yemek odası, genç odası, sehpa gibi ürünler bulunmaktadır.

Yıllar içerisinde pek çok ödül de alan marka yerli mobilya markaları arasında oldukça önemli bir konumdadır. Ayrıca marka modern tasarımlardansa klasik tasarımları tercih etmektedir. Klasik mobilya denildiğinde akıllara ilk gelen markalardan biridir. Markanın ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Sonuç olarak bu yazımızda yerli mobilya markaları hakkında bilgiler verdik. En iyi mobilya markaları neler, birlikte inceledik. Yerli üretim mobilya alanında öne çıkan pek çok marka olduğunu gördük. Sizler de bu markaları tercih ederek yerli üretime destek olabilirsiniz. Diğer yerli markalar neler diye merak ediyorsanız sitemizde dolaşabilirsiniz.

Bu markalar dışında 90’larda Ankara’da kurulan Modalife da oldukça uygun fiyatlı yerli mobilya markaları arasında yer almaktadır. Aklınıza takılan sorular olursa bize yorum bırakmayı unutmayın!

Yorum yapın