Türkiye’deki En İyi Yerli Karavan Markaları

Son yıllarda hepimizin hayallerini süsleyen, birbirinden farklı modellerdeki karavanlara olan ilgi ülkemizde de giderek artıyor. Buna bağlı olarak da pek çok yerli karavan markası ortaya çıkıyor. Bu yazımızda yerli karavan üreticileri hakkında bilgiler vereceğiz. Yerli karavan markalarını detaylarıyla inceleyeceğiz.

Doğayla iç içe olmak, gezerek yaşamak isteyen herkesin bir numaralı tercihi karavanlar. Kim hem evde olup hem de birbirinden güzel manzaralarda uyanmak istemez ki? Deniz kenarında, ormanlarda, doğanın sunduğu muhteşem güzellikler içinde yaşamak günümüzde hayal değil.

Gelin, birlikte yerli karavan markalarını tanıyalım.

Yerli Çekme Karavan Markaları

Çekme karavan markalarına geçmeden önce çekme karavanın ne anlama geldiğini söylememiz gerekir. Çekme karavan, arabanızın arkasına takıp istediğiniz yere götürebileceğiniz römork şeklindeki karavanlardır.

Bu tarz karavanlar için B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekir. Ayrıca çekme karavanınızın ağırlığının 750 kilogramı geçmemesi gerekiyor. Gelin, yerli çekme karavan markalarına birlikte bakalım.

Uğur Karavan

1979 yılında kurulan Uğur Karoser firmasının bir üretimidir. Karavan üretimine 2020 yılında başlayan Uğur Karavan, Avrupa standartlarında yaptığı üretimleriyle dikkat çekmektedir. Kısa zamanda rakiplerinin yanına adını yazdırmayı başarmıştır. Sürekli olarak kendini yenilemekte, en yeni teknolojileri kullanarak üretim yapmaktadır.

Firmanın birbirinden farklı özelliklerde 5 farklı yerli çekme karavan modeli bulunmaktadır. Ayrıca firma Mercedes Benz, Iveco S.p.A, Alko ve Schlegl gibi büyük markaların onaylı üst yapım firmasıdır. Karavanlarını Alko ve Schlegl karavan şasesi üzerine Avrupa Tip Onay Belgeli olarak üretmektedir.

Karavan firmaları arasında çevreye duyarlı yaklaşımıyla da dikkat çeken Uğur Karavan’ı Bursa’da bulunan mağazasında ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinden karavanları inceleyebilirsiniz.

Başoğlu Karavan

1976 yılında Adapazarı’nda kurulan Başoğlu Karavan sektörün en eski firmalarından biridir. Geçmişten gelen tecrübesini bugüne yansıtan firma en iyi yerli karavan markaları arasındadır. Ayrıca firmanın ürettiği Caretta isimli yerli karavan dünyada da ses getirmiş, pek çok ülkeye ihraç edilmiştir.

Firmanın Carette isimli ürününün 7 farklı modeli bulunmaktadır. Her bütçeye hitap eden karavanlar farklı büyüklüklerde ve özelliklerdedir. Özellikle her insanın özgürlüğü tatmasını isteyen firma, rahatlığı ve işlevselliği birleştirmektedir. Ayrıca firma karavanlarıyla kullanıcılarına unutulmaz deneyimler yaşatmayı amaçlamaktadır.

Yerli çekme karavan denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biridir. Başoğlu Karavan’ın karavanlarının özellikleri arasında yaz kış kullanım uygunluğu, iki kişilik ranzalar, güvenli kilit sistemleri gibi pek çok özellik bulunmaktadır.

Firmanın ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca Sakarya’da bulunan merkez fabrikalarını ziyaret edebilirsiniz.

Tosbiq Karavan

yerli-cekme-karavan

2010 yılında Sakarya’da Adalı Çelik firması tarafından kurulan Tosbiq Karavan, kendi dünyasını yanında taşımak isteyenlere özel olarak kurulmuştur. Çok yeni bir firma olmasına rağmen kaliteli üretimleri sayesinde kısa zamanda yerli karavan markaları arasında önemli bir noktaya ulaşmıştır.

Modern teknolojinin bütün yeniliklerini takip eden ve karavanlarında kullanan bir firmadır. Hizmet ve ürün kalitesini daima yukarıya çekmeye amaçlamaktadır. İster planlı ister plansız bütün seyahatlerinizin vazgeçilmezi olmak isteyen marka, evinizin rahatlığını sunma konusunda oldukça iddialıdır.

Markanın Tosbiq serisinde 2 çeşit yerli çekme karavan bulunmaktadır. Ayrıca çok yakında ise 2 yeni model daha çıkacaktır. Maksimum güvenlikli, ev konforunda, mobilyalı gibi özellikleriyle öne çıkan karavanları firmanın internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ayrıca Sakarya’da bulunan mağazalarını da ziyaret ederek araçları deneyimleyebilirsiniz.

Umarsan Karavan

“Hayal edebildiğin kadar değil, gidebildiğin kadar özgürsün” sloganıyla karavan sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlamaktadır. Umarsan Karavan, 2018 yılından beri faaliyettedir. Müşterilerinin konfor ve yaşam alanlarından taviz vermeden de seyahat edebilmelerine olanak sunmayı amaç edinen firma en iyi yerli karavan firmaları arasındadır.

Tek parçadan (monoblok) oluşan özel tasarım ve kalıp kullanılarak yapılan, iç ve dış cephelerinin fiber glass malzemelerden oluştuğu karavanlar sektöre yeni bir soluk getirmekle kalmamış. Herkes tarafından çok beğenilmiştir.

En popüler ürünleri arasında bulunan Rena isimli tasarımın iki farklı modeli bulunmaktadır. Biri büyük biri küçük olan bu karavanlar, yerli off road karavan çeşitleri arasında en iyi olanlardandır.

 En yeni teknolojilerle, yeni nesil yaratımları birleştiren firma; tasarım, uygulama ve üretim alanında deneyimli kadrosuyla da dikkat çekmektedir. Firmanın Sakarya’da bulunan mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarından ve internet sitesi üzerinden karavanları inceleyebilirsiniz.

Yerli Karavan İmalatçıları

Doğadaki eviniz olan karavanları seçmek oldukça zordur. Adeta ev alır gibi ince eleyip sık dokumak gerekir. Yerli karavan üreticileri olduğu gibi karavan ithalatı yapan da pek çok firma bulunmaktadır. Gelin bu firmalara da bakalım.

Riva Karavan

Fiyat-performans açısından en kaliteli ve en iyi ürünleri müşterileri ile buluşturmayı amaçlayan Riva Karavan, kişiye özel yapılan tasarımları ithal etmektedir. Riva Karavan ile hayalinizdeki tasarıma bütçenize uygun bir şekilde kavuşmanız mümkündür.

Firmanın ana ilkesi, ithal edilen karavanlarda satıcı pozisyonundan daha çok karavancı gibi düşünmektir. Bu sayede müşterilerine en konforlu, en iyi karavanı teslim edebilmektir. Ayrıca firmanın üç farklı karavan paketi bulunmaktadır. Paketlerin fiyatları karavanların boyutlarına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Premium, Confort ve Deluxe ismindeki paketleri firmanın internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Hazır paketlerin dışında kendi isteklerinizi belirtip firmadan fiyat teklifi de alabilirsiniz. Ayrıca Riva Karavan’ın bütün araçlarının ekspertiz raporu yapılmıştır. Bunun yanında firmadan karavan satın aldığınızda 7/24 ulaşabileceğiniz destek hattı bulunmaktadır. Bu destek hattı sayede bir sorun yaşadığınızda hemen çözüme kavuşturabilirsiniz.  

İmaj Karavan

“Hayallerinize ulaşmanın en kısa yolu” sloganıyla 25 yıldan beri karavan ithalatı yapan İmaj Karavan, genel olarak 3 tip karavan üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu modeller arasında Camper dediğimiz minibüs tipi araçlardan yapılan karavanlar, şoför alanı üstünde yatma yeri olan Alkovan dediğimiz karavanlar ve yarı entegre adı verilen üstü yataksız olan karavanlardır.

Firmada, tamamı Avrupa’dan ithal edilen malzemelerle karavan üretimi de yapılmaktadır. Dolayısıyla “karavan nerede yaptırabilirim?” diye soranlar için de muhteşem bir seçenektir. Maliyetleri biraz yüksek de olsa uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklılıkta ve ev konforunda karavanlarda sorunsuzca yaşayabilirsiniz.  

Firma karavan dışında karavan için ihtiyaç duyabileceğiniz bütün yedek parça ve aksesuarların da ithalatını yapmaktadır. Firmanın ürünlerine internet sitesi üzerinden  ulaşabilirsiniz.

Yerli Karavan Tentesi

yerli-karavan-tentesi

Karavan üreticileri dışında yerli karavan tentesi üreten firmalar da bulunmaktadır. Yerli ürünlerin pek çoğu yabancı muadillerinden çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Gelin, son olarak yerli karavan tentesi üreten firmalara bir bakalım.

Albina Tente

Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini doğru değerlendirerek en uygun fiyatlı ürünlerle buluşturmayı amaçlayan Albina Tente, kaliteli üretimleriyle dikkat çeken firmalar arasındadır.

Mafsalsız ve mafsallı (mafsal: eklem) olmak üzere iki farklı kategoride tente üretimi yapan firma, kumaş ve renk konusunda seçim yapmanıza da olanak sağlamaktadır. İstediğiniz renk, boyut ve çeşitte tenteyi güvenle satın alabileceğiniz bir firmadır. Firmanın ürünlerine internet sitesi üzerinden göz atabilirsiniz.

Lumos Mobil

2019 yılında isim değiştirerek Lumos Karavan olarak yoluna devam eden firma; karavan imalatı, kiralama ve karavan malzemeleri satmaktadır. Yerli üretim karavan tentesi de satan firma, deneyimli ekibiyle birlikte müşterileri için en uygun fiyatları sunmayı amaçlamaktadır.

Firma henüz tek bir modelde karavan tentesi satsa da ölçülerini kendi karavanınıza göre belirleyerek satın almanız mümkündür.

Sonuç olarak; bu yazımızda yerli karavan üreticileri hakkında bilgiler verdik. Yerli çekme karavan modellerini sizlere anlattık. Sizler de karavan satın alarak özgürlüğe bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Ayrıca yerli markaları tercih ederek yerli üretime de destek olabilirsiniz. Sizlerin de yerli karavan tavsiyesi varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum yapın