En İyi Yerli Güneş Kremleri | Yerli Güneş Koruyucular

Kimimiz için yaz kış, kimimiz için yalnızca yaz mevsiminde ortaya çıkan güneş kremleri cilt sağlığımız için oldukça önemli. Güneşten korunmanın önemli olduğunu hepimiz kabul etsek de maalesef fiyatları cep yakıyor. Bu durumda alınacak en mantıklı seçenek yerli güneş kremleri gibi gözüküyor.

Bu yazımızda güneşten korunmak isteyen fakat ithal ürünlere dünyanın parasını ödemek istemeyenler için yerli güneş kremi önerileri vereceğiz. Ülkemizde birbirinden güzel markalar var. Temiz içerikli, vegan, uygun fiyatlı güneş kremi arıyorsanız ithal ürünlerden önce kendi ülkemizde tasarlanan ve üretilen güneş kremlerini tercih edebilirsiniz.

Markalara ve ürünlere geçmeden önce güneş kremlerinin nasıl çalıştığına bir bakalım. Mutlaka duymuşsunuzdur. Güneş kremleri fiziksel ve kimyasal olarak ikiye ayrılır. Fiziksel güneş koruyucular cilt yüzeyinde yansıtıcı bir tabaka oluşturarak korur. Yani sürdüğünüz an etkisini gösterir. Fiziksel güneş koruyucuların içinde titanyum dioksit ve çinko dioksit ibarelerini görürsünüz.

Kimyasal güneş koruyucular ise cildin alt tabakasında çalışır. Yani sürdükten sonra hemen işe yaramaz. Kimyasal güneş kremlerinden yararlanmak için güneşe çıkmadan 20 dakika kadar önce sürmeniz gerekir. Kimyasal güneş kremlerinin avantajı ise dokusudur. Fiziksel kremler kadar beyaz kalmaz, daha kolay dağılır. Fakat cildin alt tabakasında çalıştığı için gözenek tıkama ihtimali vardır.

Güneş kremi alırken kendi ihtiyaç ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Şimdi gelin, en iyi yerli güneş kremleri nelermiş birlikte bakalım.

Mavili Kapı – Temiz İçerikli, Bebeklere Uygun

bebeklere-mavili-kapi-gunes-koruyucu

Bebeklerin, çocukların ve yetişkinlerin kullanabileceği temiz içerikli, yerli bir güneş kremi arıyorsanız Mavili Kapı markasını önerebiliriz. 40+ SPF ile UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyan kremin fiyatı biraz yüksek olsa da hem yüzünüze hem vücudunuza uygulayabilmeniz bir artı.

Mavili kapı ürünlerini kendi internet sitesi üzerinden ya da Trendyol, Hepsiburada gibi pazar yerlerinden satın alabilirsiniz.

Mediflora – Farklı Beklentilere Uygun

Markanın iki mineral güneş koruyucu ürünü var. İkisi de fiziksel güneş koruyucu. Biri şeffaf biri ise hafif beyaz. Ben losyonu iyice çalkalar, acele etmeden yavaş yavaş sürerim derseniz daha uygun fiyatlı hafif beyaz versiyonunu satın alabilirsiniz.

Yazının odak noktası güneş koruyucu kremler olsa da Mediflora’nın aynı zamanda bronzlaştırıcı yağı ve güneş sonrası rahatlatıcı kremi de bulunuyor. Yazın biraz bronzlaşmak ve duş sonrası cildinize bakım yapmak isterseniz Mediflora ürünlerine satış noktalarından göz atabilirsiniz.

Homemade Aromaterapi – Doğal Bakım

Aslı Bilgin’in bitkilerin tüm şifasını bizimle buluşturduğu markası Homemade Aromaterapi‘de de güneş ürünleri bulabilirsiniz. Fakat güneş yağının içerisinde doğrudan filtreleme ya da yansıtma yapacak bir içerik yok. Doğal yağlarla koruma sağlıyor. Zaten ürünün üzerinde 25, 50+ SPF gibi ibareler de yok.

Homemade Aromaterapi’nin diğer bir güneş ürünü ise rahatlatıcı güneş sonrası bakım kremi. Aromaterapinin gücüne inanıyorsanız bu markanın birbirinden özel ürünüyle kendinizi şımartırken cildinizi besleyebilirsiniz.

The Purest Solutions – Farklı Problemlere Yönelik

The Purest Solutions çok taze, genç bir markamız ve dünyanın farklı ülkelerinde satılıyor olmasıyla gurur kaynağımız. Bu markanın güneş kremleri yüzde kullanım için. Farklı cilt problemlerine yönelik 3 güneş koruyucusu bulunuyor. Biri nemlendiriyor, biri lekeleri önlüyor, diğeri ise mat görünüm sağlıyor.

Sivilceli ciltler için yerli güneş kremleri arıyorsanız Purest Solutions ürünlerine göz atabilirsiniz. Markayı kendi internet sitesi üzerinden, Watsons ya da Rossmannlardan da inceleyip satın alabilirsiniz.

Doa Kozmetik – Uygun Fiyatlı

doa-kozmetik-gunes-kremi

Twitter’daki Nivea Güneş Kremi gönderisini belki görmüşsünüzdür. Aslında bizi bu yazıyı yazmaya iten de o tweetti. Eskiden 25 TL’ye aldığımız Nivea Güneş Ürünleri artık 500 TL. Bu tweetin üzerine Doa Kozmetik de kozmetik ürünlerin aslında olması gerekenden çok pahalıya satıldığını ifade eden bir tweet atmıştı.

Piyasada pahalı ya da ucuz pek çok ürün denediyseniz ve istediğiniz sonuçlara ulaşamadıysanız bir de Doa Kozmetik’e göz atabilirsiniz. Markanın iki adet güneş kremi var; biri hibrit diğeri ise kimyasal. Fiyatlara şaşırabilirsiniz, şaşırmayın. Doa Kozmetik, kozmetikteki fiyatların aslında böyle olması gerektiğini savunuyor.

Rosece – Organik ve Doğal

Rosece, biyolog ve botanist bir annenin atopik dermatitli kızına yaptığı ürünlerden çıkan bir marka. Temiz içerikli, doğal ve organik. 40+ SPF mineral güneş kremi titanyum dioksit ve kimyasal filtreler içermiyor.

Rosece’nin mineral güneş kremini hem yüzünüzde hem de vücudunuzda kullanabilirsiniz. Su bazlı ve kolay uygulanabilir olduğu için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bebeklere de uygun olduğunu ekleyelim.

Cream Co. – Fonksiyonel

Yerli güneş kremleri içinde en tatlı ambalaja sahip ürünlerden biri Cream Co. Fonksiyonel ürünleriyle ön plana çıkan markanın iki farklı güneş kremi var. İkisi de hibrit. Yani hem kimyasal hem fiziksel koruma içeriyor. 50+ SPF ve güneşten korumanın yanında cilt bariyerini güçlendirip sebum dengesi de sağlıyor.

Bu kremlerden biri renkli, hafif kapatıcılık ve ışıltı veriyor. Diğeri ise renksiz, kadife bir bitiş veriyor. İki ürünü de kendi internet siteleri ya da Trendyol, Hepsiburada gibi pazar yerleri üzerinden inceleyebilirsiniz.

(Siz de benim gibi ambalaja “düşüyor” olabilirsiniz. Bari Türk malı güneş koruyucunun ambalajına düşelim, değil mi?)

Özetlemek gerekirse ülkemizde yerli güneş kremleri bulabileceğiniz pek çok marka var. Kendi bütçenize ve beklentinize göre istediğinizi seçebilirsiniz. Nivea, Bioderma gibi markalara çok para ödemek istemiyorsanız, daha önce deneyip memnun kalmadıysanız ya da para ülke içinde kalsın istiyorsanız bu markaları denemenizi öneririz.

Sizin yerli güneş kremleri için önerileriniz ya da tecrübeleriniz varsa aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Sitedeki diğer yerli markalara da göz atabilirsiniz.

Yorum yapın