Yerli Kot Markaları | Uygun Fiyatlı En İyi Yerli Jeanler

Gündelik giyimin en önemli parçalarından biri olan kot pantolonlar hemen hemen bütün kombinlerimizi tamamlayan giysiler arasındadır. Hepimizin dolabında pek çok farklı renkte ve kesimde kot pantolonları bulunur. Dünyaca ünlü kot pantolon markalarının yanında yerli kot markaları da çok satılmaktadır. Dünyada da ünlü olan yerli markalarımız hepimizin dolabında kendine sağlam bir yer edinmeyi başarmıştır.

Bu yazımızda yerli kot markalarından bahsedeceğiz. Ayrıca Türk malı jean markaları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Türk Malı Jean Markaları

Son yıllarda ülkemizde yaşanan fiyat dalgalanmalarından kaynaklı olarak yabancı markaların fiyatları oldukça artmıştır. Türk malı jean markaları ise uygun fiyatlarıyla ülkemizdeki kot pantolon pazarını adeta domine etmektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda ülkemizde yabancı markalardansa yerli kot markalarının tercih edildiği ortaya çıkmıştır. Gelin kaliteli pantolon üreten, yerli kot markaları neler, birlikte inceleyelim.

Mavi

1991 yılından beri hayatımızda olan Mavi, ülkemizin en kaliteli kot pantolonlarını üreten markası konumundadır. Yapılan pek çok araştırma sonucunda en kaliteli, en güvenilir, en iyi gözüken, en çok seçeneğe sahip olan kot pantolon markası olarak seçilmiştir. 

Günümüzde sadece ülkemizde değil dünyada da oldukça ünlü ve tercih edilen kot pantolon markaları arasındadır. ABD, Kanada, Rusya, Almanya, Avustralya gibi ülkelerin de içinde olduğu 34 ülkede satılmaktadır. Toplamda 4500 satış noktası bulunan marka giyim sektörünün orta üst, premium ürünler segmentinde bulunmaktadır.

Mavi dünyadaki başarısını her geçen gün arttırmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Time dergisi tarafından “dünyaya açılan ilk Türk markası” olarak lanse edilmiştir. Ayrıca Cosmogirl dergisi 2004 yılında Mavi’yi Amerika’nın en seksi jean markası olarak seçmiştir. Yine aynı yıl ürettiği “İstanbul” koleksiyonuyla Mavi, rekor satış rakamlarına ulaşmıştır.

Ülkemizde yaptığı reklam filmleriyle de adından fazlaca söz ettirmektedir. Markanın en beğenilen ürünleri arasında kadın ve erkek kot pantolonları bulunmaktadır. Skinny, comfort, relax, regular, loose gibi seçeneklerde yüzlerce farklı kot pantolonu herkes tarafından büyük bir beğeniyle kullanılmaktadır.

Colins

Gençlerin beğenisini kazanmak ve uygun fiyatlarla herkes tarafından ulaşılabilir olmak amacıyla yola çıkmıştır. Colins, yenilikçi anlayışıyla dikkat çeken yerli kot markaları arasındadır. Bugün itibariyle dünyanın 36 ülkesinde satılmaktadır. Toplamda 600’e yakın mağazası bulunan markanın altını çizdiği bazı değerleri bulunmaktadır.

Yenilik, fit ve kalite başlığı altında toplanan bu değerler doğrultusunda her zaman yenilikleri takip ederek en yeni tasarımları müşterilerle buluşturmak amaçlanmaktadır. Ayrıca vücuda tam oturan, rahat hissettiren ve şık duran ürünleri, her zaman kumaşları, dikişleriyle kaliteli bir biçimde müşterilerin beğenisine sunmak istemektedir.

Markanın hem kadın hem erkek kot pantolonları oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca marka son yıllarda geri dönen İspanyol paça modasına da kayıtsız kalmamıştır. Kadın ve erkek kot pantolon modelleri arasında en çok satanlardan birisi de İspanyol paça kot pantolonlar olmuştur. Marka bunun dışında slim fit, düz kesim, dar kesim, dar paça gibi modellerle dikkat çekmektedir.

Ayrıca püskül paça, boyfriend gibi modeller de markanın ürün çeşitliliğini göstermektedir. Birbirinden farklı renkte ve modelde kot pantolonlarını müşterileriyle buluşturan marka en çok tercih edilen Türk malı jean markaları arasındadır.

En İyi Yerli Erkek Pantolon Markaları

en-iyi-yerli-erkek-pantolon

Yerli kot pantolon markaları hem kadın hem erkekler için üretim yapsa da bazı markalar özellikle erkekler için ürettiği kot pantolonları ile dikkat çekmektedir. Bu markalar arasında en güzel kot pantolonlar üreten, yerli kot markaları neler, gelin birlikte inceleyelim.

Loft

Dünyanın en çok tercih edilen jean markaları arasına girmeyi hedefleyen Loft, yenilikçi, cesur ve etrafında olup bitenlerle ilişkide olan bir markadır. Yapılan araştırmalarda en çok tercih edilen yerli kot markaları arasında olduğu  da belirlenen Loft, dünyanın 13 ülkesinde satılmaktadır.

Her zaman genç kalmayı ilk hedef olarak belirleyen marka, ilham veren, sıra dışı, sıcak, samimi gibi kelimelerle kendini tamamlamaktadır. Ürünleri arasında yüzlerce çeşitte kot pantolonu bulunsa da kendine özgü çıkardığı buz mavisi rengi ve çift dikişli jean tasarımlarıyla öne çıkmaktadır. Sektöre bu iki modeli kazandıran markada her kesimde ve renkte jean bulunmaktadır.

Günümüzde hem ülkemizde hem de dünyada tercih edilen kot pantolon markaları arasındadır. Markanın ürünlerini 82 mağaza, 300 satış noktası haricinde internet sitelerinden de satın alabilirsiniz.

LTB Jeans

1994 yılında Çak Tekstil bünyesinde kurulan LTB Jeans, kurulduğu günden bu yana hem ülkemizin hem de dünyanın büyük bir beğeniyle kullandığı yerli kot markaları arasındadır. Ayrıca markanın bağlı olduğu ilkeleri arasında en çok öne çıkan unsur sürdürülebilirliktir. Hızlı tüketim moda alanında sürdürülebilir olmayı hedefleyen markalar arasındadır.

LTB markası en çok boy/beden oranı çeşitliliği ile dikkat çekmektedir. Herkesin kendi bedeni ve boyuna göre kot pantolon bulmasına olanak sağlayacak çeşitliliktedir. Dünyada da en çok dikkat çeken özelliği budur. Ayrıca sektördeki yeniliklileri takip ederek bunları hızla uygulayabilme kabiliyetine sahiptir.

Erkek giyimi konusunda daha iddialı olan marka hem kadın hem erkek kot pantolonları üretmektedir. Markanın erkek jeanleri, straight, loose fit, slim carrot, cropped, slim, skinny ve süper skinny gibi modellerdedir. Yüzlerce farklı renk ve modelde kot pantolonları bulunmaktadır. Kadın jeanları arasında da wide leg, slim, flare gibi farklı modeller bulunmaktadır.

Markanın ürünlerini hem kendi internet sitesinden hem de satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Buratti

Çetin Family Tekstil bünyesinde kurulan Buratti, erkek giyimine yeni bir soluk getirme amacıyla yola çıkmıştır. Çetin Family, İtalyan markalarının ithalatını yaparak adını ülkemize duyurmuştur. 1997 yılından itibaren ise İtalyan tasarımcıların bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak yerli kot pantolonu üretmeye başlamıştır.

“Rahatlıkta İtalyan çizgisi” sloganıyla hareket eden Buratti’nin amacı lüks, kalite gibi kavramların herkesin hayatına girmesi, herkes tarafından ulaşılabilir olmasıdır. Marka erkek stili oluşturmak konusunda oldukça iddialıdır. Geniş koleksiyonuyla pek çok erkek tarafından tercih edilmektedir.

Markanın kot pantolonları rahat ve şık kesimleriyle özel kumaş-özel kalıp anlayışıyla üretilmektedir. Onlarca farklı model ve kesimde kot pantolonu bulabileceğiniz markanın ürünlerini satış noktalarından ve internet sitesi üzerinden temin edebilirsiniz.

Ayrıca bu markaların dışında başka giyim markalarımız da bulunmaktadır. Ülkemizin en çok gelişim gösteren sektörlerinden birisi de tekstildir. Durum böyle olunca da yerli giyim markaları oldukça fazladır. LC Waikiki, DeFacto, Koton gibi markalar da kot pantolon üretimi yapmaktadır. Türkiye’deki giyim markaları listesi için ilgili yazımızı okuyabilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sonuç olarak bu yazımızda yerli kot markaları hakkında bilgiler verdik. Türk malı jean markalarının öne çıkan ürünlerini ve özelliklerini sizlerle paylaştık. Sizler de yerli üretim kot pantolon markalarını tercih ederek üretime destek olabilirsiniz. Diğer yerli markaları merak ediyorsanız yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın