Yerli Bebek Bezi Markaları

Bebeğinizin rahatlığı için oldukça önemli olan bebek bezleri çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Piyasada emiş gücü ve sızdırmama gibi özellikleri bulunan yerli bebek bezi markaları bulabilirsiniz. Biz de bu yazımızda yerli bebek bezi markaları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Hangi bezler yerli hangileri yabancı marka birlikte inceleyeceğiz.

Hem ev ekonomisi hem de ülke ekonomisi için yerli markalara öncelik verebilirsiniz. Hayatınızın diğer alanlarında kullanmak için yerli marka alternatifleri arıyorsanız blogumuza göz atabilirsiniz.

Yeni doğan bebeklerin belli bir yaşı tamamlayana kadar pek çok ihtiyacı bulunmaktadır. Bebek bezi de bu ihtiyaçlardan birisidir. Ülkemiz yerli bebek bezi markaları açısından oldukça zengindir. Türk malı bebek bezi üreten pek çok marka bulunmaktadır. Gelin, bu markaları yakından tanıyalım.

Molfix

Dönem dönem Molfix Türk malı mı sorusu gündeme gelmektedir. Molfix 1998 yılı itibarıyla Türkiye’de üretilmeye başlayan ve Türk malı bezler kategorisinde olan bir bez markasıdır. Ayrıca marka pek çok bebeğin hayatına dokunmuştur. Annelerin güvenle tercih ettiği yerli bebek bezi markaları arasındadır.

Marka, her bebeğin en iyisini hak ettiği misyonuyla hareket etmekte en kaliteli bebek bezlerini üretmek için çalışmaktadır. Ayrıca oldukça uygun fiyatlıdır. Bu sayede de herkes tarafından ulaşılabilir olmayı amaçlamaktadır.

Bütün bunların yanında bebek sağlığını da son derece önemseyen marka, dünyanın pek çok ülkesine ihraç edilmektedir. 100’den fazla ülkede annelerin en çok tercih ettiği yerli bez markaları arasındadır. Ayrıca Molfix dünyanın en büyük 5. bebek bezi üreticisi konumundadır.

  • Molfix’in ürünleri arasında maxi plus bantlı, pure&soft junior bantlı, extra large, midi gibi ürünler bulunmaktadır. Her yaştan bebeğe hitap etmektedir.
  • Markanın ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca marketlerden satın almanız da mümkündür.

Sleepy

Yerli bebek bezi markaları arasında en çok merak edilen markalardan birisi de Sleepy’dir. Sleepy Türk malı mı sorusuna verilecek yanıt ise evet olacaktır. 2004 yılında üretim faaliyetlerine başlayan Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından üretilmeye başlanmıştır. Sektöre bebek bezi üretimiyle giriş yapan marka günümüzde yetişkin bezi, ıslak havlu ve hasta altı örtüsü gibi ürünleri de ekleyerek yoluna devam etmektedir.

Üretim kapasitesi oldukça yüksek olan Sleepy, sektörün önde gelen markalarından biridir. 60’tan fazla ülkeye ihracat da yapmaktadır. Her zaman tüketicilerini en üst noktalara koyan marka bebeklerin sağlıklarını da önemsemektedir. Pişik yapmayan, bebekleri rahatsız etmeyen bezler üretmektedir.

Markanın onlarca çeşit bebek bezi bulunmaktadır. Ekonomik paketleri de bulunduğundan her bütçeye hitap edebilmektedir. Markanın bebek bezlerinde 7 farklı beden seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca erken doğan bebekler için de bez üreten markanın ürünlerine internet sitesi üzerinden göz atabilirsiniz.

Baby Turco

Neredeyse yeni sayılabilecek markalardan biri olan Baby Turco, Puretex şirketi bünyesinde ortaya çıkmış bir markadır. Hijyenik ürünler konusundaki tecrübelerini bebek bezleriyle taçlandıran marka oldukça kaliteli ürünleriyle dikkat çekmektedir. Ayrıca Baby Turco ürünleri hem Türkiye hem de dünya pazarında aktiftir.

Ürettiği bebek bezlerinin içinde bulunan emici tanecikleri sıvıyı hızla emmektedir. Böylece bebeğinizin sağlığı için kuruluk sağlamaktadır. Doğal Çukurova pamuğunun kullanıldığı bezlerin yumuşaklığı bebekleri oldukça mutlu etmektedir. Ayrıca emici yüzeyin üzerindeki tabakada hassas bebek cildine iyi geldiği için doğal Ege zeytinyağı bulunmaktadır.

  • Alkol, losyon, paraben, nonifenol, SLS, SLES, klor, parfüm, lateks içermemektedir. Büyük ölçüde doğal bir üründür. Tüm yüzeyleri katkısızdır.
  • Ayrıca bebeğinizin altını açmadan kontrol edebilmeniz için bezin üzerinde bir ıslaklık göstergesi bulunmaktadır. Bu sayede bebeğinizin altını açmadan ıslaklığı kontrol etmeniz mümkündür.

Kullananlar tarafından çok sevilen, yerli bebek bezi markaları arasında önemli bir yere sahip olan Baby Turco ürünlerini internet sitesinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca bez satılan her yerden alabilirsiniz.

Önlem

2000 yılı başında Pakten A.Ş tarafından üretilmeye başlanan Önlem bebek bezi Türk malı bez markalarından biridir. Kısa sürede hedef kitlesiyle buluşmayı başaran marka, kaliteli ürünleri sayesinde müşterilerinin beğenisini kazanmıştır. Hatta öyle ki 2003 ve 2004 yılında tüketici kalite ödülü ve tüketici teşekkür ödülü kazanmıştır.

Teknolojiyi de yakından takip ederek kendini sürekli yenileyen marka insana yatırım yapmayı önemsemektedir. Ayrıca Türkiye’ de ilk ve tek olan bitkisel kökenli 5 botanik özü içeren bebek bezi üretimini gerçekleştirmektedir. Türkiye’de üretim yapan yerli bebek bezi markaları arasında Oeko-Tex sertifikasına sahip olan ilk ve tek bebek bezidir.

Ayrıca bütün ürünler dermatolojik testlerden geçirilmektedir. Marka 5 yıldızlı Alman Dermatest Onayı’nın da sahibidir. Marka bebek bezi dışında son yıllarda hasta bezi üretimine de başlamıştır.

Türk malı bezler arasında bulunan Önlem’in birbirinden kaliteli ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca bez satılan bütün noktalardan satın alabilirsiniz.

Pine Smart

turk-mali-bebek-bezleri

Arkan Grup bünyesinde 2007 yılından itibaren yüzde yüz yerli sermaye ile çıkarılan Pine Smart son teknolojinin kullanıldığı fabrikalarda üretilmektedir. Türk malı bebek bezi markaları arasında liderliğe oynamaktadır. Ayrıca üretilen bebek bezleri 50’den fazla ülkeye ihraç edilerek ülkemize döviz girişi sağlanmaktadır.

Büyümeyi ve kalıcı olmayı amaçlayan marka her zaman en büyük önemi Ar-ge çalışmalarına vermektedir. Son derece hijyenik ürünleriyle dikkat çeken Pine Smart’ın ilginç bir öyküsü vardır.

Bu ürün Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile birlikte geliştirilmiştir. Bu nedenle de son derece güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. Türk malı bebek bezleri arasında bulunan Pine Smart’ın rakiplerinden ayrılmasını sağlayan en büyük özelliği ise Türkiye’de ilk ve tek olarak bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu oluşumunu tespit eden bir yapıya sahip olmasıdır.

  • Ayrıca 2019 yılında 20 bin doktorun kullandığı oylarla Doctor Club Awards ödüllerinde “Yılın Ar-ge ve İnovasyon Ürünü” ödülünün sahibi olmuştur. Akıllı bebek bezi markası olan Pine Smart’ı internet sitesinden inceleyip satın alabilirsiniz.

Evy Baby

2004 yılında Evyap A.Ş bünyesinde kurulan Evy Baby bezleri yüzde yüz Türk malı bez markaları arasındadır. Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle bebek bezi üretimi de yapan Evyap, kaliteli ürünlerle sektörün öncü markalarından biri olmayı amaçlamaktadır. Ayrıca markanın ürünleri sadece ülkemizde değil dünyanın 50 ülkesinde birden satıştadır.

Son teknolojilerle üretilen ürünler hiçbir şekilde el değmeden paketlenmektedir: Bu nedenle Evy Baby bebekleriniz için en güvenli yerli bez markaları arasında bulunmaktadır.

Uzmanlardan kurulmuş olan ekip tarafından tam donanımlı laboratuvarlarda üretilmektedir. Markayı rakiplerinden ayıran bir unsur daha bulunmaktadır. Türkiye’de bir ilk olarak bebeğinizin cildiyle temas eden üst yüzeyin tamamen %100 doğal pamuktan oluştuğu tek bebek bezidir.

Ayrıca sıvıyı 2 kat fazla emiş gücüne sahip olması nedeniyle bebeğinizin altının her daim kuru kalmasını sağlamaktadır. Evy Baby ürünlerini internet sitesinden inceleyip satın alabilirsiniz.

Prima ve Canbebe yerli mi?

En çok merak edilen sorular arasında Prima Türk malı mı? Ve Canbebe yerli mi gibi sorular bulunmaktadır. Bu sorulara yanıt vermek gerekirse Prima ve Canbebe’nin Türkiye’de fabrikaları bulunmaktadır.

Türkiye içerisine satılan ürünlerinin büyük çoğunluğu da ülkemizde üretilmektedir. Ancak Prima ve Canbebe yerli sermayeli şirketler değildir.

  • Prima, Amerika merkezli bir bebek bezi markasıdır. P&G grubuna ait bir markadır. Ülkemizde en çok satılan ve en çok güven duyulan bebek bezi markalarından biridir.
  • Canbebe ise Türk malı bezler kategorisinde iken 2002 yılında şirketin %75’inin yabancı ortaklara satılması ile birlikte bu ünvanını kaybetmiştir.

Bu yazımızda yerli bebek bezi markalarını inceledik. Türk malı bebek bezleri hakkında bilgiler verdik. Yerli olmayan markaları sizlerle paylaştık. Sizler de yerli markalardan alışveriş yaparak yerli üretimi destekleyebilirsiniz. Diğer yazılarımızı okuyarak yerli markalar neler sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Yorum yapın