Yerli Parfüm Markaları – En İyi Türk Malı Parfümler

Güzel kokularıyla aklımızı başımızdan alan ve sıklıkla kullandığımız parfümler yaz kış çokça kullanılmaktadır. Güzel bir koku pek çok kişi için imza niteliğindedir. Herkes olumlu izler bırakmaktan hoşlanır ve parfümler sayesinde bu izi bırakmak mümkündür. Herkesin çok sevdiği ve kullandığı yabancı marka parfümlerin yanında pek çok yerli parfüm markası da bulunmaktadır. Yerli parfüm markaları son yıllarda dünyaca ünlü rakipleriyle yarışacak konuma gelmektedir.

Bu yazımızda yerli parfüm üreticilerinden, en iyi Türk malı kadın parfümlerinden ve en iyi yerli erkek parfümlerinden bahsedeceğiz. Siz de bütçeniz ve ülke ekonomimiz için yerli ürünlere yönelmek istiyorsanız blogumuzdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yerli Parfüm Üreticileri Kimlerdir?

Hem gündelik yaşantımızda hem de özel günlerimizde sıklıkla parfüm kullanırız. Kullandığımız parfümlerin bazıları %100 yerli sermeyeyle üretilmektedir. Türk malı parfüm üreticisi olan pek çok şirket bulunmaktadır. Gelin bu üretici firmalara birlikte bakalım

Evyap 1927 yılından beri hayatımızda olan Evyap firmasının kurucusu Mehmet Rıfat Evyap’tır. Kaliteli ve temiz ürünler üretme amacıyla yola çıkan marka bugün içinde bulunduğu sektörü domine etmektedir. Yerli parfüm alanında da iddialı olan markalardan biridir. En iyi yerli parfümler arasında bulunan birkaç parfümün de üreticisidir. (Blade, Emotion, Privacy gibi)

Aromel – 25 yılı aşkın süredir kozmetik sektöründe olan şirket severek kullandığımız pek çok markanın üreticisi konumundadır. Kurucusu Ali Eker olan Aromel, Bellissima ile parfüm konusunda da en iddialı yerli markalar arasında bulunmaktadır. Ayrıca markanın kurucusu Ali Eker, yerli parfüm markaları arasında lider konumda olduklarını, daha da ilerlemek istediklerini belirten bazı açıklamalar da yapmıştır.  

Okuyanlar Kozmetik2006 yılında kozmetik sektörüne giriş yapan ve o günden beri sektörün vazgeçilmez oyuncularından biri olan Okuyanlar Kozmetik, en sevilen yerli parfümlerden bazılarının üreticisi konumundadır. Firmanın kurucusu Fehmi Okuyucu’dur. Ar-ge çalışmalarına önem veren firma, her zaman günü yakalamayı ve yeniliklerle devam etmeyi amaçlamaktadır.

Türkiye’nin en bilinen yerli parfüm üreticileri yukarıdaki gibidir.

En İyi Türk Malı Kadın Parfümleri

Dünyadan ithal parfümlerin yanında ülkemizde üretilen yerli parfümlerin de sıklıkla kullanıldığından bahsetmiştik. Hem kadın hem erkek parfümü üreten yerli markalar oldukça iddialı kokular sunmaktadır. Gelin en iyi yerli kadın parfümlerini birlikte inceleyelim.

Privacy

Kadın parfümü konusunda en iddialı markalardan biri olan Privacy, Aromel Kozmetik firması altında çıkmış bir markadır. Ancak 2006 yılında Evyap’a devredilmiştir. 2006 yılından beri de Evyap firması tarafından üretilmektedir.

Markanın parfümlerinin en belirgin özelliği kalıcı ve doyurucu kokulardan oluşmalarıdır. Marka parfümlerini oluştururken bitki özlerinden, odunsu ve baharatlı kokulardan yararlanmaktadır. Privacy kadın parfümlerinin kokularında çoğunlukla bitki ve çiçek özleri meyve esansları bulunmaktadır.

Ayrıca markanın üretilen her parfümünün deodorantı da bulunmaktadır. Hem parfümü hem deodorantı alarak uyumsuz koku derdinden kurtulabilirsiniz. Hem ter kokusunu önleyebilir hem güzel kokuları gün boyu üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Üzerinize 3-4 kez sıktığınızda bile gün boyu üzerinizde kalan bu yerli parfüm, kadınların en sevdiği ürünler arasındadır. Ayrıca Privacy  parfümleri arasında Addiction, Gold gibi ürünler bulunmaktadır. Parfüm satılan bütün internet sitelerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Bellissima  

Yine Evyap grubuna ait olan ürünlerden biriyle karşınızdayız. Bellissima parfümleri,  kokusu dikkat çekici notaları ve kalıcılık özelliği sayesinde en iyi yerli parfüm markaları arasındadır. Yeşil çiçeksi ve odunsu kokuların birbirine karıştığı birçok çeşidiyle kadınların severek kullandığı markalar arasındadır.

Ayrıca markanın şişe tasarımları da kullanıcılar tarafından oldukça sevilmektedir. Bellissima parfümlerinden en iyi sonucu almak için uygulamanız gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Parfümü bilek içlerinize, boyun bölgenize ve göğüs kafesi bölümüne sıktığınızdaq uzun süre vücudunuzda kaldığını gözlemleyebilirsiniz. Özellikle kıyafetlerinize uygulamanız durumunda gün boyu Bellissima kokmanız mümkündür.

Markanın parfümlerinin deodorant versiyonları da bulunmaktadır. Duş sonrası uygulayacağınız deodorantların ardından parfümü sıkabilir ve koku karmaşasından uzak bir gün geçirebilirsiniz. Bellissima parfümlerini parfüm satan her yerde bulmanız ve satın almanız mümkündür.

En İyi Yerli Erkek Parfümleri

en-iyi-yerli-erkek-parfumleri

Yerli kadın parfümleri hakkında bilgiler vermişken Türk malı erkek parfümleri hakkında bilgi vermeden olmaz. Kadın parfümlerinde olduğu gibi erkek parfümü üreten de pek çok yerli firma bulunmaktadır. Gelin en kaliteli yerli erkek parfümlerine birlikte bakalım.

Loris

Türkiye’de “notalara döktüğü kokuları dünyaya yayıyor” sloganıyla yola çıkan Loris, yüzlerce mağazası ile 2006 yılından bu yana hayatımızdadır. Bugün itibarıyla ülkemizde 250, dünya genelinde ise 400 şubesi bulunmaktadır.

Ürettiği parfümlerle pek çok erkeğin vazgeçilmezi haline gelen marka, parfümün evrenselliği ilkesini benimseyerek dünyanın her yerine yakışacak kokular üretmektedir. Dünyanın en iyi kokularını en yenilikçi ve en kaliteli şekilde müşteri ile buluşturmayı amaçlamaktadır. Müşterilerin mutluluğunu her zaman ön sıralara koyan Loris en iyi yerli parfümler arasında zirveye yürümektedir.

Loris’in ürettiği erkek parfümleri arasında onlarca çeşit bulunmaktadır. Herkesin kendine göre bir koku bulmasının mümkün olduğu markanın erkek parfümleri arasında odunsu çiçek, fresh, tatlı çiçek, odunsu, chypre meyve, oryantal odunsu, oryantal baharat, aromatik odunsu, çiçek odunsu gibi birbirinden yaratıcı ve farklı parfümler bulunmaktadır.

Loris parfümlerini internet sitesi üzerinden incelemeniz ve bütün içeriklerine ulaşmanız mümkündür. Ayrıca online olarak satın almanız da mümkündür.

First Class

Her erkeğin mutlaka hayatında bir kez kullandığı, kullanmayanların da çok şey kaçırdığı First Class, Evyap tarafından üretilen bir yerli parfüm markasıdır. Centilmen ve ağırbaşlı olarak tanımlanabilecek bu klasik koku, aromatik otlar, odunsu bitkiler, turunçgiller içermektedir. Bu muhteşem birleşim 1982 yılından beri pek çok erkek tarafından severek kullanılmaktadır.

Üst notalarında lavanta ve bergamot, orta notalarında portakal çiçeği, limon, adaçayı, alt notalarında ise amber, misk, sedir ağacı, ardıç ağacı bulunmaktadır. Son derece kalıcıdır. Uzun süre üzerinizden çıkmayacak bir koku arıyorsanız kesinlikle bu koku First Class olmalıdır. Ayrıca kalıcı olmasına rağmen bunaltan ve ağır bir koku değildir. Son derece hafif bir etkisi bulunmaktadır.

Aynı zamanda deodorantı da bulunan First Class’ı Evyap’ın internet sitesinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca satın almanız da mümkündür.

Bu markaların dışında üst segment bir Türk parfüm markası da bulunmaktadır. Nişhane. Lüks kozmetik ürünleri üretme amacıyla yola çıkan Nişhane, en niş kokuları müşterileri ile buluşturan, pahalı fiyatlarıyla dikkat çeken yerli parfüm markaları arasındadır.

Özetle bu yazımızda sizlere en iyi yerli parfüm markaları hakkında bilgiler verdik. Hem kadın hem erkek parfümlerini inceledik. Sizler de yerli ürünleri tercih ederek yerli üretimi destekleyebilirsiniz. Ayrıca hangi ürünlerin yerli olduğunu merak ediyorsanız diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın