Yerli Gözlük Markaları Nelerdir? | Türk Malı Gözlükler

Yaz aylarıyla birlikte güneş gözlükleri herkes için bir ihtiyaç haline gelmektedir. Güneş gözlükleri hem dünyada hem de ülkemizde sıklıkla kullanılan ürünler arasındadır. Dünyada çok ünlü gözlük markaları olduğu gibi ülkemizden de çıkan pek çok gözlük markası mevcuttur. Ülkemiz hem güneş gözlüğü hem de gözlük çerçevesi alanında geniş bir üretim ağına sahiptir. Özellikle yerli gözlük markaları denildiğinde akla pek çok marka gelmektedir.

Farklı kıyafetlerle kombinlenebilecek, değişik tarzlarda güneş gözlükleri her daim çok satıyor. Çünkü yazın kumsalda, çantada çizilebiliyorlar ve kolayca kayboluyorlar. Eğer siz de yazın sık sık güneş gözlüğü alıyor, kışın bile olsa güneşli günlerde gözlük kullanıyor ve bu yüzden de yerli markalara öncelik vermek istiyorsanız bu yazımız tam size göre! Çünkü bu yazımızda yerli güneş gözlüğü markalarını ve yerli gözlük çerçeve markalarını anlatacağız. Nerelerden temin edebileceğinizden ve markaların hikayelerinden bahsedeceğiz.

Hayatınızda yerli markalara daha fazla yer açmak istiyorsanız diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Yerli Güneş Gözlüğü Markaları

Yaz aylarının vazgeçilmez tamamlayıcı aksesuarlarından olan güneş gözlükleri son yıllarda artan model çeşitlerinden dolayı her yaşa ve her kesime hitap etmektedir. Şıklığın bir parçası olduğu kadar güneşin zararlı etkilerinden gözlerimizi koruyan güneş gözlüğü alanında pek çok Türk üretici de mevcuttur. Gelin öne çıkan Türk malı güneş gözlüğü markaları neler, birlikte bakalım.

Ben.X

Mercan Optik tarafından üretilen Ben.x, firmanın en değerli ve ana markası konumundadır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan marka kadın, erkek ve unisex modelleriyle öne çıkmaktadır. Şimdiye kadar 80’den fazla ülkede satışa çıkan gözlükleri 10 milyondan fazla kişinin kullandığı tahmin edilmektedir.

Ayrıca Ben.X markası 1997 yılında tescillenmiştir. Türkiye sınırları içerisinde tescillenen ilk yerli gözlük markasıdır. Bunun yanında İsviçre’den gelen özel mühendislik hammaddesi ile TR90 olarak üretilmektedir. Bu sayede ürünler hem kaliteli hem de hafif olmaktadır.

Topten

Gözlük sektöründe öne çıkan firmalardan biri olan Eksen Optik tarafından üretilen Topten markası, en çok satılan güneş gözlüğü markalarından biridir. İlk başta gözlükleri isimsiz olarak üreten marka, ürünün sattığını ve pazarda yer edindiğini görünce Topten adını almıştır.

Marka, Topten adını aldıktan sonra Türkiye’de pek çok ilki de gerçekleştirmiş. Güneş gözlüklerinde iki yıl garanti uygulamasını hayata geçiren ilk firma Topten’dir. Ayrıca marka “Türkiye’nin her yerinde aynı fiyat” politikasıyla müşteriler üzerinde bir güven oluşturarak satışlarını arttırmayı başarmıştır.

Firma amacının insanların işportalardan sağlıksız güneş gözlüğü almasının önüne geçmek ve her kesimden insanı sağlıklı ve şık güneş gözlükleriyle buluşturmak olduğunu söylemektedir. Topten markasının onlarca çeşit güneş gözlüğünü gözlük satan mağazalardan ve internet siteleri üzerinden temin edebilirsiniz. Hem şık hem de her bütçeye hitap eden fiyatlarıyla Topten, yerli gözlük markaları arasında en üst sıralarda olan markalardan biridir.

Eye Connection

Sırada Türkiye’den bir kadın girişimcinin markası var. Senelerce farklı ülkelerde çeşitli markalar için çalışan Özlem Gürdağ, 2014’te Eye Connection adlı markayı kurar. Bu markayla hedefi lüksü ulaşılabilir kılmaktır. Büyük dünya markalarının kaliteli alternatiflerini Eye Connection internet sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Bu markanın sattığı ürünler oldukça kaliteli. Carl Zeiss camlar çizilmeye dayanıklı. Üstelik %100 UV filtreli. Tarz gözükürken astronomik paralar harcamak istemiyorsanız Eye Connection’dan kendinize güzel bir gözlük seçebilirsiniz.

Efor Optik

1999 yılından beri Türk malı güneş gözlüğü markaları arasında bulunan Efor Optik, kaliteli üretimleri ile dikkat çeken markalardan biridir. Üretilen gözlüklerin CE, TSE, İSO 12870 standartlarına uygun TR90 üretimleri için ham maddeyi İsviçre’den tedarik etmektedir. Dünya standartlarında üretim yapmayı amaçlayan firma Türkiye genelinde 2500 fiziki noktada satıştadır.

Ayrıca sadece ülkemize değil dünya için de gözlük üretmektedir. Efor Optik tarafından üretilen yerli malı gözlükler Amerika, Avrupa, Orta Doğu gibi büyük coğrafyalara da satılmaktadır. Yerli gözlük markaları arasında önemli bir yere sahip olan markayı internet sitesinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca fiziki satış noktalarından da temin edebilirsiniz.

Yerli Gözlük Çerçevesi Markaları

yerli-gozluk-cercevesi-markalari

Ülkemiz sadece güneş gözlüğü üretiminde değil numaraları gözlükler için çerçeve üretme konusunda da oldukça iyi durumdadır. Türk malı gözlük çerçevesi dendiğinde akla bir sürü marka gelmektedir. Gelin bu yerli gözlük markaları neler birlikte bakalım.

Optelli

Merve Optik tarafından üretilen Optelli marka gözlükler hem uygun fiyatlarıyla hem de kullanım ömürleri ve kaliteleriyle fark yaratmaktadır. Kaliteden asla ödün vermeyen marka, uygun fiyatlarıyla müşterilerini her daim memnun etmektedir. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda tasarlanan gözlükler her tarza ve her bütçeye hitap edecek şekilde hazırlanmaktadır.

Optelli’nin de ait olduğu grup olan Merve Optik, 1986 yılından bu yana sektörün içindedir. Bu nedenle de yerli gözlük markaları arasında sağlam bir yer edinmiştir. Türkiye genelinde 1500’den fazla mağazası bulunmaktadır.

Optelli sadece çerçeve değil cam üretimi de yapmaktadır. UV ışınlarına karşı yüzde yüz koruma sağlayan gözlük camları da mevcuttur. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Türk malı gözlük markaları arasındadır. Optelli marka gözlükleri gözlük satışı yapılan bütün mağazalardan ve internet üzerinden temin edebilirsin

Benelite

Tıpkı Ben.X gibi Mercan Optik bünyesinde kurulan Benelite, yüzde yüz yerli bir gözlük markası olarak konumlanmaktadır. Dünyanın moda ve trendlerini her daim yakalayan tasarımları ile dikkat çeken marka, en yenilikçi markalardan biri olmayı hedeflemektedir.

Benelite, her kesimden her yaş grubundan insana hitap etmektedir. Ayrıca düzenlenen etkinlikler ve kampanyalar sayesinde müşteri ile her daim yakın ilişkiler kurmak isteyen marka hem ülkemize hem de dünya pazarına gözlük üretmektedir.

Avrupa başta olmak üzere Asya ve Orta Doğu’da da son derece etkin bir markadır. Kaliteyi her zaman birinci planda tutan marka sektörde lider olma misyonuyla hareket etmektedir. Ürünlerini hem kendi internet siteleri üzerinden hem de gözlük satan neredeyse bütün mağazalardan temin etmek mümkündür.

Göral Gözlük

2000 yılından beri gözlük üretimi yapan Göral Gözlük, kendisini “Ankara’da kaliteli gözlük üretimi konusunda uzmanlaşmış bir gözlük çerçeve imalathanesi” olarak tanımlamaktadır. Sadece üretim alanında değil satış ve pazarlama alanlarında da hizmet vermektedir.

Müşteriler üzerinde maksimum güveni sağlamayı ve en uygun fiyatlı ürünleri müşterileri ile buluşturmayı hedeflemektedir. Kendini diğer gözlük markalarından farklı bir yere konumlandıran markanın ürünlerine hem kendi internet sitesinden hem de fiziki optik mağazalarından ulaşmak mümkündür.

Özetle bu yazımızda sizlere yerli gözlük markaları hakkında bilgiler verdik. Türk malı gözlük çerçevesi ve Türk malı güneş gözlüğü markaları hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Her alanda olduğu gibi bu alanda da ülkemizin büyük bir pazar payı olduğunu aktardık. Diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın!

“Yerli Gözlük Markaları Nelerdir? | Türk Malı Gözlükler” üzerine 3 yorum

 1. Bu yazıyı yazarken internete *gözlük fabrikası* yazmadan arastırma yaptığınız çok belli:)
  Yazdığınızda ilk sırada
  Optifabrik Gözlük Fabrikasını göreceksiniz.
  Markalara girdiğiniz de TOMS TEDDY olduğunu da göreceksiniz.
  Yazınızı güncellemenizi tavsiye ederim.

  Yanıtla
  • Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz. En kısa zamanda yazıda Optifabrik ve Toms Teddy’den de bahsedeceğiz.

   Yanıtla
  • kendi markan yok diye gaza gelmen daha komik olmuş. senin algoritman sayesinde ilk karşına çıkıyor. öyle olduğundan değil yani

   Yanıtla

Yorum yapın