En İyi Türk Mayo Markaları Nelerdir?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte plaj giysileri ve mayolar ön plana çıkmaya başladı. Tatile gitmek isteyenlerin valizinde mutlaka bulunan mayo-bikini alanında üretim yapan pek çok dünya markası var. Giyim markalarının çoğunluğunun mayo-bikini bölümü de bulunmaktadır. Bunun yanında bireysel girişimcilerin oluşturduğu Türk mayo markaları da vardır.

Bu yazımızda sizlere Türk bikini markalarını ve yerli plaj giyim markalarını detaylarıyla paylaşacağız.

Türk Bikini Markaları

Yaz aylarında herkesin hayallerinden biri de denize girip güneşlenmektir. Bu nedenle de mayo-bikini sektörü de yıllar içerisinde büyük bir gelişim göstermiştir. Pek çok kişisel girişimcinin oluşturduğu Türk mayo markası bulunmaktadır. Gelin bu yerli bikini markalarına birlikte bakalım.

Sand&Blue

Doğal ve her daim şık olmayı isteyen kadınları hedeflediğini söyleyen Sand&Blue, zamansız parçalar üretmektedir. Markanın kurucusu Dilek Aslanoba’dır.  Ayrıca markanın mayoları dünyanın dört bir tarafından seçilen özel malzemelerle üretilmektedir. Markanın ürünleri yazı en iyi şekilde geçirmeniz için tasarlanmaktadır.

Özellikle özgün ayrıntılar, ilgi çeken dokular, egzotik tasarımlar mükemmel bir denge içinde hazırlanmaktadır. Marka sürekli olarak kendini ve ürünlerini yenilemeyi hedeflemektedir. Ayrıca “hiç bitmeyen bir yaz” sloganıyla yaz sever herkesle buluşmayı amaçlamaktadır.

Sand&Blue ürünlerini Zorlu Center’daki mağazasından ya da kendi internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Penti

Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle kadın iç çamaşır ve çorapları üzerinde uzman olan marka yıllar içerisinde ürün skalasını da genişletmiştir. 1999 yılından beri Penti markasıyla kendi ürünlerini üretmektedir. Penti yerli mayo markaları arasında da öne çıkmaktadır.

Onlarca renkte ve modelde birbirinden farklı mayoları müşterilerine sunan Penti uygun fiyatlarıyla rakiplerinin arasından sıyrılmaktadır. Özellikle mayo alanında daha fazla üretim yapan marka her yaştan ve her kesimden kadınlara hitap etmektedir.

Penti ürünlerini kendi internet sitesinden ya da Türkiye’nin dört bir tarafındaki mağazalarından satın alabilirsiniz.

Simple For You 

Sade tasarımlarıyla öne çıkan Simple For You markası unutulmayan televizyon efsanesi Sahil Güvenlik dizisinde yer alan kadın karakterlerin sportif tarzını örnek alarak oluşturulmuştur. Ayrıca markanın yaratıcısı Melis Şenel’dir. Standart tasarımların üzerine esprili ve komik cümlelerin yazıldığı mayolar kadınlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Markayı rakipleri arasından ayıran en önemli özelliği ise sadece siyah ve kırmızı mayoların üretilmesidir.

Ayrıca Simple For You markasının Ananas adını verdiği mayoları bulunmaktadır. Bu mayolar bacakları uzun gösteren derin kesimleri ve vücudu saran tasarımlarıyla fark yaratmaktadır. İtalya’dan gelen kumaşlarla üretilen bu koleksiyon hem görünümüyle hem de kalitesiyle fark yaratmanıza yardımcı olmaktadır. Sınırlı sayıda üretildiğini de söylemekte yarar var!

Simple For You ürünlerini kendi internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Movom 

Movom, 2014 yılında Buket Sarar tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Küresel bir moda markası olmak amacıyla yola çıkmıştır. Kuruluşun ardından Aytuğ Suvari ve Gözde Gültekin’i de ekibe katmıştır. Üç kişi olarak yola devam eden marka en iyi işçiliği ve malzemeleri hedeflemektedir.

Movom, 2015 yılında ilk koleksiyonunu çıkarmıştır. Kısa süre içerisinde tükenen ürünleriyle büyük bir başarıya imza atmıştır. Kulaktan kulağa yayılan bu başarı markanın bugünlere kadar büyüyerek gelmesini sağlamıştır. Ülkemizin en göz alıcı ünlülerinin de severek kullandığı marka yeni nasıl kadınları hedefleyerek hem lüks görünüm hem de işlevsel tasarım ilkesini benimsemiştir.

Ayrıca marka çevre dostudur. Sürekli olarak yeni malzemeler ve tasarımlarla kendini canlı tutmayı amaçlar. Dokumadan, pürüzsüze, parlaktan mata en kaliteli kumaşlar seçilerek hazırlanan ürünler her yaştan kadının ilgisini çekmektedir.

Ünlü Türk mayo markaları arasında bulunan Movom ürünlerini kendi internet sitesi üzerinden ve Kanyon, Emaar, Brandroom gibi alışveriş merkezlerinden satın almanız mümkündür.

Oye Swimwear 

2007 yılında Ayça ve Zeynep Sadıkoğlu tarafından kurulan İstanbul merkezli Oye Swimwear, yüzme ve tarz arasındaki çizgiyi yok ederek müşterilerini, “modayı plajın ötesine taşımaya” çağırmaktadır. Plajın ötesinde bir rahatlık ve giyilebilirlik sağlayan dinamik tasarımlar sunan marka ürünlerini ortaya çıkarırken sanat tarihi, sinema tarihi gibi pek çok alandan ilham almaktadır.

Markanın keskin detaylar, danteller içeren kontrastlarla dolu tasarımları modayı yakından takip eden kişiler tarafından fazlasıyla sevilmektedir. En yüksek kalite kumaşlarla el yapımı olarak tasarlanan mayolar İstanbul’un merkezindeki bir atölyede üretilmektedir. Bu yüzden fiyatların da yüksek olduğunu söylemekte fayda var.

Her dönem severek giyebileceğiniz, Türk mayo markaları arasında bulunan Oye Swimwear ürünlerini kendi internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Kom

Mayo ve iç çamaşırı sektöründe en büyük yerli markalardan biri olan Kom, erkek mayoları konusunda iddialı markalardan biridir. Yılda 1 milyon adede yakın kadın-erkek-çocuk mayosu üretmektedir. Ayrıca marka Amerika, Avrupa ülkeleri, Rusya, Mısır, Lübnan gibi coğrafyalara da ihraç edilmektedir.

Uygun fiyatlarıyla öne çıkan erkek mayoları kullanıcılar tarafından beğeniyle giyilmektedir. Eğlenceli tasarımları, kaliteli dikişleriyle rakiplerinden ayrılmaktadır.

Kom ürünlerini kendi internet sitesi üzerinden ziyaret edebilir, satın alabilirsiniz.

Yerli Plaj Giyim Markaları

yerli-plaj-giyim-markalari

Plaj modası denildiğinde akla sadece bikini ve mayolar gelmez. Plajda giyilen bütün kıyafetler bu alana dahildir. Plaj giyimi alanında üretim yapan pek çok yerli marka bulunmaktadır. Bu markalardan bazılarına gelin birlikte bakalım.

Dagi

Sektörün tecrübeli markalarından Dagi İlk mağazasını 1989 yılında Şişli’de açmıştır. Plaj giyim, sütyen, külot, rahat giyim, ev-uyku giyim, iç giyim, spor giyim gibi alanlarda kadın kıyafetleri üretmektedir.

Her kesime hitap edecek ürünler ortaya çıkarmaya çalışan marka, uygun renk ve modelleri kaliteli kumaşlarla bir araya getirmektedir. Uygun fiyatlarıyla müşterilerin beğenisini kazanan Dagi, plaj elbiseleri konusunda iddialı olan markalardan biridir.

Yerli mayo markaları arasında yüzlerce çeşit ürünüyle en geniş ürün skalasına sahiptir. Dagi ürünlerini hem kendi internet sitesinden hem de mağazalarından satın almanız mümkündür.

5thPosition

Dansçıların güçlü ve zarif duruşlarından ilham alan 5thPosition, Buse Uğur tarafından İstanbul ve Amsterdam merkezli olarak kurulmuştur. Kadınların tüm gün giyebilecekleri ve özgürce hareket edebilecekleri plaj kıyafetleri üretmeyi amaçlamaktadır.

Balerin kızı olarak dünyaya gelen Buse Uğur, kendi dans kıyafetlerini tasarlayıp dikmeye başlamış ve herkes hayran kalınca markanın temelleri atılmıştır. Ezgi Bozkurt’u da hikayeye dahil ederek tasarımlar yaptıran Buse, 2015 yılında ilk koleksiyonlarını satışa sunmuştur.

Dünya çapında seçkin butiklerde ve mağazalarda satışta olan marka pek çok kadın tarafından büyük bir beğeniyle giyilmektedir. Yerli bayan mayo markaları arasında da vazgeçilmez markalardan biridir.

My Summer Blue

Hayatın her anını kutlama gibi yaşayan, kendine ve çevresine, doğaya saygılı, değer veren, bilinç sahibi ve zarif kadınları hedefleyen My Summer Blue, iki kız kardeş olan Aydan Kurnaz ve Nurdan Bilsen tarafından kurulmuştur. Markanın amacını kıyafet seçmekle geçen saatleri unutturmak ve kolayca güzel, çekici, rahat hissettirecek plaj kıyafetleri üretmek olarak tanımlamaktadırlar.

Özellikle inanç, özen ve sürdürülebilirlik ilkelerine dayanan marka, kıyafetlerini en ince detaylarına kadar tasarlayarak üretmektedir. Hızlı moda akımının karşısında hızlı olanı değil kalıcı, değerli ve doğal olanı savunmaktadır.

My Summer Blue’nun özenle tasarladığı ve en kaliteli malzemeleri kullanarak oluşturduğu ürünlerini kendi internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Özetle bu yazımızda sizlere yerli erkek ve bayan mayo markalarını tanıttık. Ünlü Türk mayo markaları hakkında detaylı bilgiler verdik. Sizler de internet sitelerini ziyaret ederek yüzde yüz yerli olan bu markaları inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Diğer yerli markaları merak ediyorsanız yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın