Yerli Outdoor Markaları | Türkiye’nin En İyi Outdoor Markaları

Outdoor giyim ürünleri son yıllarda en çok öne çıkan ürün gruplarından biri haline geldi. Çünkü pandemiyle birlikte insanların doğayla iç içe olma isteği arttı. Bu sayede outdoor giyim ürünlerine olan ilgi de artmıştır. İnsanlar artık daha çok dışarı çıkmak, daha çok spor yapmak istemektedir. Bu alanda en çok yerli outdoor markaları öne çıkmaktadır.

Piyasada birçok yerli outdoor markası bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Türk outdoor markalarını tanıtıp haklarında detaylı bilgi vereceğiz.

Yerli Outdoor Ayakkabı, Giyim ve Aksesuar Markaları

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın, gündelik hayatlarımızı da değiştirdi. Evlere tıkılıp kalmak ters bir etki yarattı ve insanları eskisinden daha fazla doğaya yöneltti. Topraktan, yeşilden, denizden koparıldığımız bu sürecin ardından outdoor daha cazip bir hale geldi.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum da ithal ürünlerin ulaşılabilirliğini bir hayli azalttı. Elimizden geldiğince yerli markalara dönmeye çalışmamızın bir sebebi de bu. Diğer taraftan ülkemizin değerli üreticilerini destekleyerek ekonomimizin de uzun vadede toparlanmasına katkıda bulunabiliriz.

Climbolic

Türk outdoor markaları içinde yer alan; doğayı ve doğada bulunmaktan zevk alan bir ekip tarafından 1979 yılında kurulan Climbolic, outdoor giyim konusunda Türkiye’nin önde gelen markalarından biri olmayı yıllardır sürdürüyor. Üstelik marka erkek, kadın, çocuk ve aksesuar alanlarında üretim yapıyor. Montlar, polarlar, pantolonlar, kamp bıçakları, bandanalar gibi pek çok alanda ürünleri mevcut.

Marka dayanıklı, kullanışlı ve estetik ürün tasarımlarıyla öne çıkmaktadır. Yıllarca kullanılabilir ürünler üretmek temel prensipleri arasında yer alır. Doğada olan insanların ihtiyaçlarını kendi tecrübelerinden hareketle ürettiklerini söyleyen marka her türlü Outdoor ihtiyacınızı karşılamak için hazırdır. Ayrıca marka sık sık kullanıcıların görüşlerini almaktadır. Bu sayede herkesin hoşuna gidebilecek ürünler sunmaktadır.

Ayrıca climbloc.com üzerinden 11.00’a kadar  vereceğiniz siparişler aynı gün teslim edilmektedir. 14 gün içinde koşulsuz iade yapabilirsiniz. Bununla birlikte tüm bankalara 3, 4, 6 ya da 9 taksit imkanıyla alışveriş imkanınız da mevcuttur.

Mudwill

Türk malı outdoor markalar arasında olan ve 2012 senesinde iş kıyafetleri üreterek kıyafet üretme işine başlayan marka, 2017 yılından itibaren de Outdoor giyim malzemeleri üretmektedir.

Geçmiş deneyimini outdoor kıyafet üretimine aktaran Mudwill, alanında öncü olmayı amaçlamaktadır. Doğa pantolonları ve ceketleri ile öne çıkan marka ürün çeşitliliği konusunda oldukça zengindir. Öncelikle polarlar, farklı tarzlarda pantolonlar, tişörtler ve gömlekler ürün gruplarından bazılarıdır.

Mudwill ağırlıklı olarak mevsimsel satışlar yapmaktadır. Kaliteli ve uzun süre giyilebilir olmalarıyla öne çıkan ürünler pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Exuma

İsmini Bahama Adalarından biri olan Exuma adasından alan marka, 1996 yılından beri hazır giyim outdoor kıyafetleri üretmektedir. Alanında öncü markalardan biri olan Exuma, “özgür yaşa” sloganıyla rahatlığı temel alan outdoor kıyafetler satmaktadır.

Ayrıca marka yeterli bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Kayak, snowboard, koşu, yüzme, trekking, yürüyüş gibi çeşitli sporlar için ürettikleri kıyafetleri mevcuttur.  Bununla birlikte yaz aylarında mayoları, pantolonları, tişörtleri ve aksesuarları öne çıkmaktadır.

Exuma, uygun fiyatlarıyla günümüzde outdoor kıyafet alışverişi yapan pek çok kişi tarafından tercih edilen markaların başında gelmektedir.

High Mountain

Yerli outdoor markası olarak “Yüzde Yüz Yerli, Yüzde Yüz Outdoor” sloganıyla satış yapan High Mountain erkeklere hitap etmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle erkekler için farklı tasarımlarda ve bedenlerde ürünler çıkartır.

Markanın kurucusu Emre Altoparlak da doğa sporları tutkunu biridir. Bundan dolayı bütün ürünler doğada ve doğa sporlarında kullanmaya elverişli olarak tasarlanır. Bütün doğa sporları için kıyafet üreten marka uygun fiyatlarıyla da öne çıkmaktadır. Ter emiciliği yüksek, çabuk kuruyan, ısı dengesi yapabilen kumaşlardan üretilen kıyafetler pek çok outdoor kıyafet tercihi yapan kişiler tarafından sıklıkla satın alınmaktadır.

Türk Malı Doğa Sporu Malzemeleri Üreticileri

turk-mali-doga-sporu-malzemeleri-ureticileri

Outdoor sporlar masraflı gibi gözükebilir. Fakat yerli markalar sayesinde çok daha uygun fiyatlara doğada konforlu vakit geçirmeniz mümkün. Türk outdoor markaları sadece kıyafet üretmekle kalmazlar. Bunların yanında doğa sporları için malzemeler de üretirler. Gelin doğa sporları için malzeme üreten yerli markalara yakından bakalım.

YDS

YDS, genellikle askeri ve güvenlik alanında ürün çıkartsa da son yıllarda outdoor alanında da pek çok ürün çıkartmaktadır. Aynı zamanda İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından açılan dünyanın en büyük bot ihalesini de kazanmıştır. İngiliz ordusuna bot üretmektedir. Referansları oldukça sağlam olan bu marka uzun yıllardır uyku tulumu, panço, çadır gibi tekstil ürünleriyle kullanıcıların gönlünde büyük yeri olan yerli outdoor markaları arasındadır.

Alpinist

1994 yılında uyku tulumu üreterek hayatımıza giren Alpinist, ürün yelpazesini 1999 yılında genişleterek daha büyük bir kitleye hitap etmeye başlamıştır. Kaliteli yapısıyla öne çıkan ürünleri ile bilinirliği günden güne artmaktadır. Teknik tekstil ürünlerinin yanı sıra, kaz tüyü uyku tulumları, su geçirmez kıyafetler, eldivenler, başlıklar, çadırlar, içlikler, termos, gözlük gibi ürünlerle de satışlarını günden güne arttırmaktalar.

Yerli Üretim Outdoor Ürünleri

Yerli üretim outdoor markaları arasında pek çok ürün sayılabilir. Bu ürünlerin başında Climbolic, YDS, Alpinist, Exuma gibi markaların ürettiği ürünler gelir.

Climbolic yüzde yüz yerli olarak; polar, mont, ceket, tişört, gömlek, kapüşonlu, pantolon, eşofman, şort, termal içlik, bandana, bere, kemer, kamp bıçağı, cüzdan gibi ürünler üretmektedir.

High Mountain ise biraz daha kısıtlı ürünler çıkartır. Pantolonlar, ceketler, gömlekler, şortlar ve bir takım spor aksesuarları üretir.

Exuma ise, mont, pantolon, kayak montu, rüzgarlık, yağmurluk, polar, şort, tişört, koşu aksesuarı, yürüyüş ve yüzme aksesuarı gibi ürünler üretir.

Bu ürünlere web sitelerinden bakabilir, yerli üretim ürünleri gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Türk malı outdoor markalar hakkında bilgiler verdik ve detaylı bir inceleme sunduk. Türk malı outdoor malzemesi üreten markaları anlatıp yerli outdoor ürün örneklerini sizlerle paylaştık. Eğer yazımızı beğendiyseniz diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın!

Yorum yapın