Yerli Mama Markaları Nelerdir?

Evlerimizin sevimli sakinleri evcil hayvanlarımızın pek çok ihtiyacı bulunmaktadır. Bunlardan en temeli de beslenmedir. Evcil hayvan besleyenlerin sayısının artmasıyla birlikte pek çok mama markası da ortaya çıkmıştır. Dünyanın önde gelen mama markalarının dışında yerli mama markaları da bulunmaktadır.  

Bizler bu yazımızda yerli kedi mama markaları ve yerli köpek mama markaları hakkında bilgiler vereceğiz. Yerli üretilen mamaların bütün özelliklerinden bahsedeceğiz. Siz de hem yerli üretimi desteklemek hem de artan fiyatlardan biraz olsun bütçenizi korumak için bu markaları deneyebilirsiniz.

Farklı yerli markaları keşfetmek istiyorsanız blogumuza göz gezdirebilirsiniz. Bu mamalarla ya da benzer markalarla olan deneyimlerinizi bize yorum bırakabilirsiniz. Böylelikle diğer ziyaretçilerimiz de sizin deneyimlerinizden faydalanmış olur.

Yerli Kedi Maması Markaları

Evcil hayvan besleyen kişilerin en çok dikkat ettiği konuların başında mamalar gelmektedir. Mamalar farklı içerikleri nedeniyle dikkatle seçilmesi gereken ürünlerdir. Gelin yerli kedi mama markaları neler birlikte bakalım.

Klicker

2017 yılında kurulan Hermos Pet Food tarafından üretilen marka 2020 yılından beri kedi maması üretmektedir. Klicker markasının ürettiği kedi mamaları yirmiden fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Firma, doğru ham maddelerle sağlıklı mamalar üretmektedir. Ortaya çıkan ürünleri uygun fiyata satma misyonuyla kurulan marka kedi sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

  • Tavuklu yavru kedi maması, somonlu yetişkin kedi maması, tavuklu kısırlaştırılmış yetişkin kedi maması gibi çeşitlerde üretim yapmaktadır.

Hem internet sitesinden hem de Türkiye’nin dört bir yanında bulunan satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

Mystic

Yine Hermos Pet Food tarafından üretilen yerli kedi mama markaları arasında bulunan Mystic, lezzetiyle ön plana çıkmaktadır. Geçmişten gelen lezzetler içeren mamalar mısır ve buğday içermemektedir. Ayrıca tahıl olarak sadece esmer pirinç içermektedir.

  • Mystic, 1 yıldan uzun süredir mama üretmektedir. Yetişkin gurme kedi maması, tavuklu yetişkin kedi maması, kısırlaştırılmış ve yavru kedi maması gibi türlerde ürünler çıkartmaktadır. Hangi cins olursa olsun kediler severek yiyecektir. Ayrıca bu mamalar Sıvılaştırılmış Taze Et Enjeksiyon Sistemi kullanılarak üretilmektedir.

Kendi internet sitesinden ve satış noktalarından ürünleri inceleyebilirsiniz.

Catplus

Catplus dengeli ham madde içeriği ile kedilerin çok sevdiği markalardan biridir. İçeriğinde bulunan bitkisel ekstrakt karışımı kedilerin hücre hasarını azaltmaktadır. Bağırsak sağlığına karşı etkili olan ve antioksidan etkisi de bulunan Catplus mamaları, yüksek sindirilme oranı ve üstün lezzetiyle sıklıkla tercih edilen yerli kedi mama markaları arasındadır.

Ayrıca marka uygun fiyatlı oluşuyla da rakipleri arasından sıyrılmaktadır. Bunun yanı sıra kısırlaştırılmış kediye mama arayışındaysanız güvenle tercih edebilirsiniz.

  • Catplus mamaları arasında yaş mamalar da bulunmaktadır. Ayrıca markanın kısırlaştırılmış ve yavru kedilere özel ürünleri de mevcuttur. Yerli mama markaları arasında olan Catplus’ı internet sitesinden ve zincir marketlerden satın alabilirsiniz.

Mercy

En çok tercih edilen mamaların üreticisi olan Mamaplus tarafından üretilen Mercy orta segmentli yerli kedi mama markaları arasındadır.

  • Tavuklu yetişkin kedi maması ürünüyle öne çıkmaktadır. Özellikle güvenli ve sağlıklı bir içerik ortaya koymayı amaçlamaktadır. Mercy mamaları kedilerin sindirim ve bağışıklık sistemlerini desteleyen içerikleriyle öne çıkmaktadır.

Ayrıca işlenmiş hayvansal protein, mısır, hayvansal yağlar, buğday kepeği, mısır gluteni, şeker pancarı ve ciğer aroması içermektedir. Kedilerin bayılarak yediği bu mamaları, mama satılan bütün sanal mağazalardan satın alabilirsiniz.

Yerli Köpek Maması Markaları

yerli-kopek-mamasi-markalari

Evlerimizin vazgeçilmez dostlarından bir diğeri de köpeklerdir. Yerli kedi mama markaları olduğu gibi pek çok yerli köpek mama markası da bulunmaktadır. Gelin bu yerli köpek maması markaları neler birlikte göz atalım.

Dogplus

En büyük mama üreticisi firmalardan biri olan Mamaplus’ın bir alt markası olan Dogplus, köpeklerinizin daha uzun ve sağlıklı yaşaması amacıyla üretilmektedir. Sağlıklı sindirim ve bağışıklık sistemini teşvik eden takviyeler içermektedir.

  • Deri ve tüy sağlığına son derece duyarlı olan ürünleriyle Dogplus, yerli mama markaları arasında en çok tercih edilen markalardan biridir. Kimyasal koruyucu maddeler içermeyen Dogplus, mikrobiyolojik kontrollerden geçtikten sonra paketlenmektedir. Ayrıca görme ve kalp sağlığı açısından da zararlı hiçbir madde barındırmamaktadır.

Palm yağı içermez ve doğal antioksidan kullanılarak üretilmektedir. Bu mamaları kendi internet sitesi üzerinden ya da mama satılan her yerden satın alabilirsiniz.

Kucho

Çağatay Evcil Hayvan Mamaları ve Yem Ürünleri isimli firma tarafından üretilen Kucho, yüzde yüz yerli üretim olan mamalar arasındadır. Firma uzun yıllara dayanan tecrübesiyle durmadan çalışıp kendini yenilemeyi amaçlamaktadır.

Yüksek proteinli, vitamin ve mineral ilaveli yapısıyla yetişkin köpekler için üretilmektedir. Ayrıca omega 3 ve omega 6 yağ asitleri oranlarını düzenleyici etkiye sahiptir. Köpeklerin nemli, sağlıklı deride olmasına, tüylerinin canlanmasına katkı sağlamaktadır.

  • Özellikle sağlıklı sindirim sistemi oluşturmaya ve kemik eklem gelişimini olumlu yönde destekleyecek formülü ile öne çıkmaktadır. Ayrıca köpeklerinizin dişlerini ve diş etlerini de güçlendirecek yapısıyla köpekler için en iyi yerli mama markaları arasında bulunmaktadır.

Vakumlama özelliği bulunan paketleriyle mamaları her daim taze tutmanız mümkündür. Kucho ürünlerini Temizmama internet sitesinden ya da diğer sanal mağazalardan satın alabilirsiniz.

Promama

2018 yılından beri yerli mama markaları arasında yer alan Promama kaliteli ve sağlıklı ürünler sunmayı amaçlamaktadır. Kızılelma Pet tarafından üretilen Promama dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir markadır.

Firma köpek dostu olan kişilerin en kaliteli ve en ekonomik ürünlere ulaşmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Kuzu etli eklem destekli, enerji, yetişkin, yavru gibi kategorilerde onlarca çeşit mama bulunmaktadır. Bütün mamalar yüksek proteinli ve güçlendiren etkidedir. Ayrıca parlak ve canlı tüylerin oluşumuna yardımcı olan kuzu eti lezzetiyle köpeklerinizin en çok seveceği mamalardan biridir.

  • İçinde bulunan probiyotikler sayesinde kolay sindirilen bu mamaları hem kendi internet sitesinden hem de mama satan diğer yerlerden almanız mümkündür. Probiyotik içeren köpek maması arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Özetle bu yazımızda yerli mama markalarından bahsettik. Doğal ve yüksek proteinli yapılarıyla öne çıkan yerli köpek mama markalarını anlattık. Kedilerin çok seveceği ve sindirim dostu yerli kedi mama markaları hakkında bilgi verdik. Sizler de yerli malı mamaları tercih ederek Türk üreticilere destek olabilirsiniz.

Yorum yapın