Yerli Kahve Markaları | En İyi Yerli Kahveler

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde en çok tüketilen içeceklerden birisi kahve. Kahvenin ülkemizdeki en yaygın biçimi ise Türk kahvesi ve filtre kahve olarak kendini göstermektedir. Ayrıca gelişen teknolojilerle birlikte pek çok farklı demleme çeşidi de ortaya çıkmıştır.

Kahvenin ana vatanı Etiyopya’nın Kaffa bölgesi olsa da ülkemizde pek çok yerli kahve markası bulunmaktadır. Yerli kahve markaları arasında hepimizin severek içtiği pek çok marka bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda sevilen yerli kahve markalarını inceleyeceğiz. Yerli hazır kahvelerden, Türk kahvelerinden, filtre kahvelerden ve kahve ekipmanlarından bahsedeceğiz.

Siz de iklim krizi sebebiyle tüm dünyada daha pahalı hale gelen kahveye bir de ülkemizdeki döviz kurundan dolayı çok para ödemek istemiyorsanız yerli alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Kahvenin yanı sıra diğer yerli markalara da göz atabilirsiniz.

Yerli Türk Kahvesi Markaları

Kendine ait olan pişirme biçimi, köpüğü, kokusu ve tadıyla en fazla tüketilen içeceklerden biri Türk kahvesidir. Günün her saati içilebilmektedir. Türk kahvesinin üretimini ve satışını yapan pek çok yerli kahve markası bulunmaktadır. Gelin bu yerli Türk kahvesi markaları neler birlikte inceleyelim.

Ahanda

2015 yılında kurulan Ahanda, nitelikli kahve üretimi yapmak ve müşterilere her zaman taze kahve sunabilmek amacıyla yola çıkmıştır. Üretilen kahveler sadece ülkemize değil dünyanın pek çok ülkesine ihraç edilmektedir.

Markanın kurucu ortakları arasında Müge Suvaydaş ve Mert Suvaydaş bulunmaktadır. İkili, kahve paketleri tasarımlarının paket içerisindeki lezzeti tam olarak yansıtmadığını düşünmektedir. Bu yüzden Ahanda kahvelerinin hepsi için özel tasarımlar yaptırmışlardır. Hepsinin üzerinde “Fazla Mesai“, “Mevzu Derin” gibi komik, esprili, sözler yazmaktadır.

Pek çok müşterisinin “en iyi Türk kahvesi” dediği marka 2025 yılında Amerika’ya da açılmayı hedeflemektedir. Orta kavrum ve koyu kavrum gibi çeşitleri bulunan Ahanda marka Türk kahvelerini internet sitesinden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Sahure Hanım

2020 yılında ta!da! markasının çatısı altında üretilmeye başlanan Sahure Hanım Türk Kahvesi, tadını gelenekselden almaktadır. Ayrıca yenilikçi ve ileri teknoloji üretim anlayışı ile müşterilerini Türk kahvesini tekrardan deneyimlemeye davet etmektedir.

Sahure Hanım Türk Kahvesi, arkasındaki kurumsal duruş ve geçmişten gelen üretim geleneğiyle çok geniş bir dağıtım ağına sahiptir. Ayrıca iç ve dış pazarda lider konuma gelmeyi istemektedir.

Bütün bunların yanında Sahure Hanım Türk Kahvesi yüksek kalitesi ve uzun, rahat içimli tadıyla müşterilerin en sevdikleri Türk kahvelerinden birisidir. 100 ve 250 gramlık paketlerde satılan kahveleri internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Mehmet Efendi

yerli-turk-kahvesi-markalari

Yerli kahve yazısında Kurukahveci Mehmet Efendi’den söz etmesek olmaz.

1871 yılından bu yana kahve işinde olan Mehmet Efendi, Türk kahvesi denildiğinde akla ilk gelen markadır. Ayrıca uzun yıllardır hem dünyada hem de ülkemizde en çok satılan Türk kahvesi markasıdır. Orta ve Güney Amerika’dan toplanan, arabica türündeki en yüksek kalitede olan kahve çekirdekleri harmanlandıktan sonra kavrulmaktadır.

Kavrulma aşamasından sonra ise çok ince bir biçimde öğütülmektedir. Özellikle kokusu ve aroması ile öne çıkmaktadır. Ayrıca Mehmet Efendi Türk Kahvesi, halen Eminönü’ndeki tarihi dükkanından satış yapmaktadır. Markanın bütün ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yerli Filtre Kahve Markaları

Ülkemizde Türk kahvesi ile birlikte en çok tüketilen kahve filtre kahvedir. Demlenmesi Türk kahvesine göre çok daha kolaydır. Ayrıca tek seferde birkaç bardak birden demleyebilme imkanınız bulunmaktadır. Bu nedenlerle tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Gelin yerli filtre kahve markaları neler, birlikte bakalım.

Kahve Dünyası Filtre Kahve  

2004 yılında İstanbul, Eminönü’nde açılan ve kısa zamanda büyüyen Kahve Dünyası, yıllar içerisinde kendi markasını yaratarak kahve üretimi de yapmaya başladı. Kaliteli, farklı ve yeni nesil ürünler ortaya çıkaran marka kahvenin yanı sıra kahve yanında sunulabilecek ikramlar da üretmektedir. En iyi yerli kahve markaları arasında bulunmaktadır.

Filtre kahve çeşitleri olarak ise oldukça zengindir. Birbirinden farklı çeşitlerde filtre kahve satmaktadır. Satılan filtre kahveler arasında;

 • Karamel aromalı,
 • Kafeinsiz (hem decaf Türk kahvesi hem de decaf filtre kahve mevcut),
 • Vanilya aromalı,
 • Fındık aromalı,
 • Kosta Rika yöresel,
 • El Salvador yöresel,
 • Kolombiya yöresel,
 • Antigua yöresel,
 • Kenya yöresel,
 • Santos yöresel,
 • ve son olarak da Guatemala yöresel gibi ürünler bulunmaktadır.

Sizler de bu ürünleri incelemek isterseniz internet sitesini ziyaret edebilir ve satın alabilirsiniz. Özellikle yerli kafeinsiz kahve arayışındaysanız Kahve Dünyası’nınkini deneyebilirsiniz.

Bedirhan Kahve

1965 yılında Hafız Veli tarafından kurulmuştur. Bedirhan Kahve, önceliğini insani, ahlaki ve toplumsal değerler üzerine kurmuştur. Her daim kaliteli ürünler satarak müşteri kitlesi oluşturmayı amaçlamaktadır. Satın alma aşamasından, kavurmaya ve sonrasında gelen paketlemeye kadar ustalık, bilgi ve tecrübesinden faydalanmaktadır.

Markanın filtre kahveleri arasında pek çok çeşit bulunmaktadır. Türk malı kahve markaları arasında bulunan Bedirhan Kahve’nin %100 arabica filtre kahveleri arasında;

 • Selection Blend,
 • Colombia Supremo,
 • Colombia,
 • Ve Guatemala gibi çeşitler bulunmaktadır.

Sizler de internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca online olarak sipariş verebilirsiniz.

Bu markaların dışında yukarıda bahsettiğimiz Ahanda ve Mehmet Efendi de filtre kahve satmaktadır. Özellikle Mehmet Efendi, Türk kahvesindeki ustalığını filtre kahve konusunda da konuşturmaya başlamıştır. En iyi yerli filtre kahve markalarından birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yerli Nescafe (Hazır Kahve) Markaları

Pratik olması nedeniyle en çok tüketilen kahve çeşitlerinden birisi de hazır çözülebilir kahvelerdir. Türk kahvesi ve filtre kahve demleme aşamaları uzun süren ve bekleme süresi olan kahvelerdir. Ancak çözülebilir kahveleri sıcak su ile buluşturmanız yeterlidir. Gelin yerli hazır kahve markalarına birlikte bakalım.

Cafe Crown

2003 yılında Ülker markası altında kurulan Cafe Crown, yerli hazır kahveler arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Ülker markasını hazır kahve dünyasında da önemli bir oyuncu haline getirmiştir. Her geçen gün ürün çeşitliliğini arttıran Cafe Crown, en çok üniversite öğrencileri ve gençler tarafından tercih edilmektedir.

 • 3’ü 1 arada,
 • 2’si 1 arada,
 • Fındıklı,
 • Salep,
 • Latte,
 • Latte karamel gibi çeşitleri bulunan Cafe Crown’u çeşitli internet mağazalarından satın alabilirsiniz.

Ayrıca Cafe Crown dışında zincir marketlerde satılan VİP, Lezz, Kahve Dünyası gibi markalar da bulunmaktadır. Bu markalar da yerli kahve markaları arasındadır.

Yerli Espresso Markaları

Yoğun ve sert kahve sevenlerin tercih ettiği espresso diğer kahve çeşitlerinden oldukça farklıdır. Kahve telvelerinin üzerine uygulanan basınçla sıkıştırılan ve sonrasında üzerinden sıcak su geçişi sağlanarak demlenen kahve çeşididir. Gelin yerli espresso markalarına birlikte bakalım.

Urban Grind

Ülkemizin en farklı kahve trendi olma amacıyla yola çıkan Urban Grind, kahve seven kişiler için vazgeçilmez olmayı istemektedir. Dünyanın çeşitli yörelerinden gelen çekirdeklerin öğütülmesi ile hazırlanan kahveler oldukça sevilmektedir. En ileri kavurma teknikleri kullanılmaktadır. Ayrıca Akbatı AVM’de bir cafesi de bulunan marka espresso konusunda oldukça iddialı markalardan biridir.

Markanın ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Coffeerem

Kuruluş amacı kahve kültürünün gelişimine katkı sağlamak ve kahveye duyulan saygıyı müşterilerle paylaşmak olan Coffeerem, 2019 yılından beri kahve satışı gerçekleştirmektedir. İzmir‘de İrem İme adlı bir kahveseverin kurduğu marka kahveye bilimsel yaklaşmaktadır. Marka, tohumdan fincana kadar geçen süreyi oldukça önemsemekte ve en iyisini sunmak için çabalamaktadır.

Yerli kahve markaları arasında bulunan Coffeerem espresso konusunda da oldukça iyi bir konumdadır. Sizler de ürünleri internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yerli Kahve Ekipmanı Markaları

Kahve demlemek pek çok insana göre bir sanattır. Bu sanatı icra edebilmek için de iyi ekipmanlara ihtiyacınız bulunmaktadır. Kahve ekipmanı üreten yerli markalar da bulunmaktadır. Gelin yerli kahve ekipmanı markalarına birlikte bakalım.

Karaca  

1973 yılından beri mutfak ve sofra alanında üretimler yapan Karaca, mutlu anların parçası olmak amacıyla ürün satmaktadır. Hep daha iyisini yapmak üzere yolda olan marka müşterilerin hayatına değer katarak yola devam etmeyi istemektedir. Kahve ekipmanları ve kahve makineleri konusunda da oldukça fazla ürün çeşitliliğine sahiptir. Ürünlerini internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

Beko

1955 yılından beri hayatımızda olan Beko en kaliteli yerli markalardan birisidir. Beyaz eşya alanında lider konumda olsa da kahve ekipmanları ve kahve makineleri konusunda da oldukça fazla çeşitte ürün barındırmaktadır. Dünyanın diğer ülkelerinde de çok satan ürünleri bulunan firma her zaman daha kaliteli ürünlerle müşterilerin karşısına çıkmayı amaçlamaktadır. Beko markalı kahve ekipmanlarını ve makinelerini linkten incelemeniz mümkündür.

Özetlemek gerekirse bu yazımızda yerli kahve markaları hakkında bilgiler verdik. Yerli Türk kahvesi markaları, yerli filtre kahve markaları, yerli espresso markaları ve yerli çözülebilir kahve markaları neler birlikte inceledik.  40 yıl hatırı olan kahvelerin demleme çeşitlerini ve farklarını anlattık. Sizin bu markalarla ilgili bir deneyiminiz varsa ya da başka yerli markalar önermek istiyorsanız yorum bırakabilirsiniz.

Son olarak siz de yerli markaları desteklemek istiyorsanız, hangi markaların yerli olduğunu merak ediyorsanız diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın