Yerli Deodorant Markaları | En İyi Doğal Deodorantlar

Özellikle yaz aylarının en büyük problemlerinden birisi ter kokusudur. Gün içerisinde sıklıkla terleme problemi ile yüz yüze geliriz. Hem erkekler hem de kadınlar için oldukça can sıkıcı durumlardan biri olan ter kokusunu önlemenin farklı yolları bulunmaktadır. Bu önlemlerden birisi de deodorantlardır.

İyi haber şu ki deodorant kullanırken yabancı markaları tercih etmek zorunda değiliz. Ülkemizde de pek çok yerli deodorant markası bulunmaktadır. Yerli deodorant markaları arasında hepimizin severek kullandığı pek çok markaya rastlamak mümkün.

Bu yazımızda yerli doğal deodorant markalarına değinip kadınlar ve erkekler için en iyi yerli deodorant markalarını inceleyeceğiz. Yerli markaların kuruluşyla ilgili detaylı bilgi paylaşacağız.

Yerli Doğal Deodorant Markaları

Vücudumuzla temas eden ürünlerin içerdiği kimyasal maddeler zaman zaman zararlı olabilmektedir. Bu nedenle de doğal ve organik olan ürünlere ilgi son yıllarda hızla artmaktadır. Pek çok yerli doğal deodorant markası da bulunmaktadır. Gelin doğal içerikli deodorant markalarına birlikte bakalım.

Siveno

Temiz içerik ve sürdürülebilir ürün vizyonuyla hareket eden Siveno, ürün ve ambalajlarında yüzde yüz doğal malzemeler kullanmaktadır. Ayrıca hiçbir üründe kimyasal köpürtücüler, petrol kimyasalları, sentetik kokular, paraben, PEG, boya, EDTA, silikon, mineral yağ gibi kimyasal ham maddeler kullanılmamaktadır.

Ayrıca markanın bütün ürünleri ham madde aşamasından raflara çıkana kadar 355 ayrı testten geçirilmektedir. İnsan sağlığına son derece önem veren marka cilde zarar vermeyen ve solunum yollarında hasara yol açmayan ürünler üretmektedir. Pek çok ürünün vegan sertifikasına sahip olduğu markanın bütün ürünleri helal sertifikasına sahiptir.

Markanın ürünleri arasında birkaç çeşit doğal deodorant, doğal koltuk altı roll-onu gibi pek çok doğal ürün bulunmaktadır. Bunların yanı sıra doğal sinek kovucu arıyorsanız yine Siveno’yu deneyebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden ürünleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca satın almanız da mümkündür.

Homemade Aromaterapi

homemade-aromaterapi-urun-cesitliligi

2012 yılında Aslı Bilgin tarafından kurulan Homemade Aromaterapi, kadim zamanlardan gelen aromaterapi bilgilerini kullanarak üretim yapmaktadır. Saf uçucu ve baz yağların vücudumuzdaki, ruhumuzdaki olumlu etkilerini insanlara anlatmak ve sunmak amacıyla kurulmuştur. Ürünlerin tamamı İstanbul-Kuzguncuk’ta bulunan laboratuvarlarda üretilmektedir. Ayrıca ürünlerin içerisinde hiçbir şekilde katkı maddesi bulunmamaktadır.

Kullanıcılarının sağlıklı ürünler kullanmasını teşvik etmek isteyen markanın ürünleri arasında; doğal içerikli deodorant çeşitleri dışında yüz bakımı, vücut bakımı, saç bakımı, enerji dengeleme gibi gruplarda çeşitli ürünler bulunmaktadır. En iyi yerli deodorant markaları arasında bulunan markanın ürünlerini internet sitesinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca sipariş verebilirsiniz.

Homemade Aromaterapi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

Kadınlar için En İyi Yerli Deodorant Markaları

Yukarıda pek çok yerli deodorant markası olduğundan bahsetmiştik. Bu markalardan bazıları kadın ürünlerine ağırlık verirken bazıları da erkek ürünlerine ağırlık vermektedir. Gelin, kadınlar için en iyi yerli deodorant markaları neler birlikte bakalım.

Emotion

1994 yılından bu yana Aromel Kozmetik bünyesinde çıkarılan Emotion deodorantları çiçeklerden ve doğal kokulardan ilham alarak üretilmektedir. Mandalina, tropik meyveler, süsen, greyfurt gibi bir çok koku içeren ürünleri kullanıcılar tarafından çok sevilmektedir.

Ayrıca Emotion ürünleri alüminyum içermemektedir. Bu nedenle de vücudun doğal ter dengesine zarar vermemektedir. Ter kokusunu önemli ölçüde engelleyen ürünler, hoş kokuları sayesinde girdiğiniz ortamlarda fark edilmenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca markanın pek çok ürünü leke bırakmayan özelliğiyle çok sevilmektedir. Ciltte tahrişe ve kızarıklığa neden olmayan ürünler pek çok farklı satış noktasından satın alınabilmektedir.

Emotion deodorantları arasında Violet, Bloom, Love, Breeze, Aqua Kiss, Ocean gibi ürünler bulunmaktadır.

Privacy

Tıpkı Emotion gibi Aromel Kozmetik bünyesinde kurulan ve 2006 yılında Evyap A.Ş. çatısı altında üretilmeye devam eden Privacy, en iyi yerli deodorant markaları arasındadır.

Kalıcı formülleri ve güçlü kokuları ile her yaştan her kesimden kadına hitap etmektedir. Bitki özleri, baharat kokuları, odunsu, şekerli gibi pek çok çeşitte ürün bulunmaktadır. Privacy’nin ürettiği kadın deodorantları çiçek rahiyaları, meyve esansları gibi kokuların karışımından oluşmaktadır. Kalıcılık seviyeleri de oldukça fazladır.

Hem gündelik yaşamda hem de iş yaşantısına kullanabileceğiniz deodorantların parfüm versiyonları da bulunmaktadır. Ayrıca markanın ürünleri iz bırakmayan yapıları sayesinde doğrudan vücudunuza ve kıyafetlerinize uygulayabileceğiniz biçimdedir. Bir-iki dakika kurumasını bekledikten sonra kıyafetlerinizle temas ettiğinde daha kalıcı bir etki elde etmeniz de mümkündür.

Privacy ürünlerini kozmetik ürünleri satan her yerden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Bellissima

90 yıldır yerli ve milli üretim yapan Evyap grubuna ait olan Bellissima, ferah ve taze kokularıyla dikkat çekmektedir. Çiçeksi ve odunsu kokuların harmanlandığı yapısı uzun süre kalan etkisiyle pek çok kişinin favori deodorantı konumundadır. Pudrasız yapısı sayesinde hiçbir şekilde hiçbir giysinizde leke bırakmamaktadır. Ayrıca 24 saat ter kokusunu uzaklaştırma etkisi bulunmaktadır.

Bütün deodorantlarının parfümleri de mevcuttur. İki ürünü de alarak birlikte kullanımla temizliği ve ferah kokuyu gün boyu üzerinizde hissedebilirsiniz. Ayrıca dermatolojik olarak test edilmiştir. Cildinize zarar vermeyeceği kanıtlanmıştır. Markanın ürünlerinden en iyi sonuçları almak için duş sonrası uygulamanız gerekmektedir. Cildinize 2-4 saniye boyunca uygulayabileceğiniz ürünle gün boyunca ter kokusundan korunabilirsiniz.

Markanın ürünlerini kozmetik satan zincirlerin internet sitelerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca pek çok noktadan satın almanız da mümkündür.

Erkekler için En İyi Yerli Deodorant Markaları

Erkekler için de üretilen yerli deodorantlar bulunmaktadır. Daha odunsu ve ferahlatıcı kokularda üretilen erkek deodorantları pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Gelin erkekler için en iyi yerli deodorant markaları neler, birlikte inceleyelim.

Blade

2009 yılında Aromel Kozmetik bünyesine katılan Blade, erkekler için özel olarak üretilen deodorantlarla kısa zamanda sabit bir müşteri kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Blade markasına ait erkek deodorant çeşitleri arasında Cooler, Stronger, Racer, Faster, Boxer, Striker gibi ürünler bulunmaktadır.

Enerji veren, serinleten, oryantal, odunsu kokular içeren deodorantlar pek çok kişi tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Ayrıca baharat içeren aromatik kokularda ürünleri de mevcuttur. Kalıcılığı konusunda iddialı olan markanın ürünleri giysileriniz üzerinde leke bırakmama özelliğiyle de beğenilmektedir. Uygun fiyatlarının da etkisiyle kullanıcıların en çok tercih ettiği yerli deodorant markaları arasındadır.

Markanın ürünlerini kozmetik ürünler satan her yerde bulabilirsiniz. Ayrıca zincir marketlerde de satılmaktadır.

XO

Kopaş Kozmetik tarafından üretilen XO, yeni olmasına rağmen en çok dikkat çeken yerli deodorant markaları arasındadır. İsmini “extra ordinary” kelimelerinin kısaltmasından almaktadır. Sıra dışı anlamına gelen bu kelime aynı zamanda markanın vizyonunu da temsil etmektedir. Farklı ve sıra dışı kokularıyla dikkat çeken deodorantlar uzun süre ter kokusunu uzak tutma özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Markanın ürünleri arasında XO Man Charismatic, Dynamic, Romantic, Gold gibi çeşitlerde farklı deodorantlar mevcuttur. Ayrıca ürünlerin çoğu ferahlatıcı ve maskülen kokuları bir arada barındırmaktadır. En sevilen ürünü olan Dynamic isimli deodorantta baharat ve yeşil bitkilerin ardından gelen serin okyanus ferahlığı kokusu bulunmaktadır. Bir süre sonra yasemin, sandal, misk gibi kokular da açığa çıkmaktadır. Bu çok katmanlı deodorantlar oldukça kalıcıdır.

Markanın ürünlerini kozmetik sitelerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca pek çok satış noktasından temin edebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse bu yazımızda yerli deodorant markaları hakkında bilgiler verdik. Bitkisel deodorant, doğal erkek deodorant gibi kategorilerde ürünler ve markalar paylaştık. Sizler de yerli üretime destek olmak için bu markaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca diğer yerli markalar için yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın