Erkekler için En İyi Yerli Gömlek Markaları

Erkeklerin için vazgeçilmez giyim ürünlerinden birisi de gömleklerdir. Hem dünyada hem de ülkemizde iş hayatının ve gündelik yaşamın vazgeçilmez parçalarından biri olan gömlekleri üreten pek çok yerli marka bulunmaktadır. Yerli gömlek markaları arasında hepimizin severek giydiği markalar da vardır.

Gömlekler her mevsim giyilebilecek çeşitliliğe sahip olması, yüzlerce farklı model ve desende olması gibi nedenlerle sıklıkla tercih edilmektedir. Bizler bu yazımızda erkekler için en iyi yerli gömlek markalarını üç gruba ayırdık:

Bütçeniz ve ekonomimiz için günlük hayatınızda yer alan yabancı markaları yerli alternatifleriyle değiştirmek istiyorsanız blogumuzdaki diğer yazılara da göz atabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Yerli Erkek Gömlek Markaları

Günlük hayatınızda gömlek insanı olmasanız da işiniz gereği gömlek giymeniz gerekiyor olabilir. Diğer taraftan özel günlerde de gömlek giymek gerekebiliyor. Eğer gömleğe çok para harcamak istemiyorsanız aşağıda bahsettiğimiz uygun fiyatlı yerli erkek gömlek markalarından alışveriş yapabilirsiniz.

Tudors

1998 yılında sektöre giriş yapan Tudors sadece erkek kıyafeti üreten markalardan biridir. Özellikle erkek gömleği üreten markalar arasında önemli bir konuma sahiptir. Gömlek tercih eden erkeklerin de en çok tercih ettiği yerli gömlek markaları arasındadır.

Yüzlerce farklı desen ve çeşitte gömlek satışı gerçekleştiren marka oldukça da uygun fiyatlıdır. Pek çok erkek kışlık gömlek için Tudors’u tercih etmekte ve oldukça memnun kalmaktadır. Uygun fiyatlı oluşundan ve beden çeşitliliğinden dolayı her yaştan ve kesimden insana hitap etmektedir.

Türkiye’nin lider gömlek markaları arasındaki yerini her geçen gün sağlamlaştıran marka 10 ülkede Türkiye’de üretilen gömleklerinin satışını yapmaktadır. Dönem dönem indirim kampanyaları ve fırsatlar sunarak müşteri kitlesini arttırmayı amaçlamaktadır.

Sürekli yenilenmek isteyen ve güvenilir bir hizmet sunmayı amaçlayan markanın ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca satın almanız da mümkündür.

Kiğılı

1960’lı yıllardan beri faaliyet gösteren Kiğılı ülkemizin en köklü giyim markaları arasında bulunmaktadır. Markanın kurucuları tekstil sektörüne kumaş ticareti yaparak başlamışlardır. Ayrıca kumaş ticaretinin yanında pantolon ve gömlek üreterek hazır giyim sektörünün öncü markaları arasına adını yazdıracak yolculuğuna başlamıştır.  

Erkekler için takım elbiseler üreten markanın gömlekleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Yerli gömlek markaları arasında en çok tercih edilen markalardan biridir. Klasik parçalar üretse de gündelik giyim için de gömlekler bulunmaktadır. Fiyatları biraz pahalı olsa da dönem dönem yapılan indirimlerle herkese ulaşmayı başarmaktadır.

Oldukça kaliteli olan ürünleri, yıllarca giyebileceğiniz gömlekleri üreten markaya internet sitesinden ulaşabilirsiniz. En kaliteli erkek gömlek markaları arasında bulunan Kiğılı ürünlerini online satış yöntemiyle satın da alabilirsiniz.

Hatemoğlu  

Türkiye’nin özel sektörde bulunan ilk hazır giyim markası unvanını alan Hatemoğlu, 1924 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye’nin en köklü giyim markaları arasındadır. Marka ilk gerçekleştirdiği üretimde kadın ve erkek paltoları üretmiştir. Sonrasında ise klasik giyim konusunda uzman olacağı parçaların üretimine başlamıştır.

Takım elbise konusunda iddialı olan markanın gömlek reyonu da oldukça fazla çeşit ürün barındırmaktadır. Markanın gömlek modelleri arasında kısa kollu, slim fit, oduncu gömlek, klasik gömlek, sporcu gömlek, büyük beden gömlek, çizgili gömlek, kadife gömlek, armürlü gömlek, siyah ve beyaz gömlek gibi modeller bulunmaktadır.

Dinamik ve yenilikçi tarzı ile spor giyinmeyi seven genç erkeklere hitap ettiği bir alt marka da kurmuştur. H-teen adını alan bu marka Hatemoğlu’nun en yeni ve en genç markası konumundadır. Gençlerin de en çok tercih ettiği yerli gömlek markaları arasındadır.

İnternet sitesi üzerinden bütün modellerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca online olarak satın alma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Üst Segment Yerli Erkek Gömlekleri

yerli-erkek-gomlekleri

Gömlekler yaz kış en çok giydiğimiz kıyafetlerden. Yazın kısa kollu, bahar mevsimlerinde içinde tişörtle, kışın ise kazağın altına giyebiliyoruz. Bunların yanı sıra özel günlerimizde, davetlerde de gömlek tercih ediyoruz. Bu kadar çok giydiğimiz bir kıyafeti üst segment tercih etmek isteyebilirsiniz.

Bisse

Hikayesi 1976 yılında İstanbul’da bir atölyede başlayan Bisse markasının temellerini Mustafa ve İbrahim Kefeli kardeşler atmıştır. %100 yerli üretim olan marka en başarılı yerli gömlek markları arasındadır. Hatta Bisse uzun yıllardır yerli gömlek üretiminin zirvesine oynamaktadır. En çok üzerine çalıştığı ve üretim yaptığı alan erkek gömlekleridir. Her yaşa her bedene hitap eden oldukça çeşitli desen ve modelde gömlek üretimi yapmaktadır.

Ayrıca marka gömlek dışında farklı tekstil ürünleri de üretmektedir. Bu ürünlerin büyük bir kısmını ise yurt dışına ihraç etmektedir. Takım elbise alanında da iddialı olan marka klasik giyinmeyi seven erkeklerin en sevdiği markalardan biridir.

Markanın ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin pek çok yerinde bulunan mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Sarar

1994 yılında Eskişehir’de faaliyetlerine başlayarak yüzde yüz yerli üretim yapan Sarar, erkek gömlek markaları arasında en kaliteli olanlardan biridir. Bugün itibarıyla günümüzde 5 adet fabrikayla üretim yapmaktadır. Yerli pazardaki liderlik yarışının en önemli oyuncularından biri olan marka pek çok erkek tarafından hem özel günler için hem de gündelik giyim tercih edilmektedir.

Üst segment markalardan biri olsa da zaman zaman yaptığı indirimlerle herkese hitap edebilmektedir. Son derece kaliteli olan ürünler bir kere alındığında uzun yıllar boyunca giyilebilmektedir. Erkekler için ürettikleri klasik ve klasik gündelik ürünler klasik giyinmeyi seven erkeklerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kol düğmeli gömlek konusunda da rakipsiz olan markanın ürünleri en kaliteli işçilikle üretilmektedir.

Özellikle erkek gömlekleri konusunda iddialı olan marka, son yıllarda ev tekstil ürünleri de üretmeye başlamıştır. 5000’den fazla çalışanı ve onlarca mağazası bulunan markanın ürünlerini internet sitesi üzerinden incelemeniz mümkündür.

Altınyıldız

1952 yılında tekstil sektörüne giriş yapan Altınyıldız, tıpkı Kiğılı gibi en köklü yerli gömlek markaları arasındadır. Yıllardan beri süregelen kalite anlayışı ile en kaliteli gömlekleri müşteri ile buluşturmaktadır.

Gömlek dışında pek çok kategori de üretim yapıyor olsa da en iddialı olduğu ve öne çıktığı alanların başında erkek gömlekleri gelmektedir. Üst düzey kalitedeki kumaşlarla benzersiz tasarımları buluşturan marka üst düzey işçilikle ürünlerini hazırlatmaktadır. Ayrıca marka ilk erkek koleksiyonunu 1997 yılında müşterilerin beğenisine sunmuştur. Markanın en çok satılan ürünleri arasında en üst sırada beyaz gömlek bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Altınyıldız 2003 yılında yaptığı yatırımlarla kir ve su tutmayan özel kumaşlar kullanarak kıyafet üretmeye başlamıştır. Her daim yeni görünen bu kıyafetleri yıllarca giyebilirsiniz. Ayrıca bu özel kumaştan üretilen kıyafetler dışarıdaki sıcağı içeri almama özelliğine sahiptir.

Altınyıldız’da non-iron gömlek modelleri yani kolay ütülenen gömlekler de bulunmaktadır. Kolay ütülenebilir kumaşlardan üretilen bu gömlekler bütün bir günü kırışıklık yaşamadan tamamlamanıza yardımcı olmaktadır. Altınyıldız bu gibi yenilikçi özellikleri sayesinde rakipleri arasından sıyrılmaktadır.  

Günümüze geldiğinde yıllık 9.500.000 metre kumaş üretmektedir. Bu da yerli pazarın yüzde 45’ini kapsamaktadır. Sektörü domine eden markanın ürünleri her bütçeye hitap etmektedir. Pek çok erkeğin severek giydiği Altınyıldız ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyip satın almanız mümkündür.

Yerli Büyük Beden Erkek Gömlek Markası

Büyük beden kıyafet bulmak maalesef hem kadın hem erkekler için zorlayıcı olabiliyor. Fakat ülkemizde bu alanlarda iş yapan markalar da var. Gelin, erkekler için büyük beden gömlek üretim yapan Vessimo markasına yakından bakalım.

Vessimo

Kuruluşu 1989 yılında gerçekleşen Vessimo, yüzde yüz Türk sermayesi ile kurulmuş olan bir şirkettir. Özellikle 9XL’a kadar uzanan büyük beden erkek kıyafetleri konusunda iddialı olan firmanın gömlek çeşitleri arasında klasik gömlekler, spor gömlekler, kısa kollu gömlekler, ve gündelik gömlekler bulunmaktadır. Takım elbise konusunda da oldukça iddialı olan marka uygun fiyatlarıyla dikkat çekmektedir.

Sektördeki tecrübesi ve üretim deneyimi sayesinde en iyi kumaşları seçmekte ve en kaliteli dikişi dikmektedir. Bu nedenle de hızla sevilen marka, en iyi yerli erkek gömlek markaları arasına girmektedir.

Ayrıca firma müşteri memnuniyetini en üst sıraya koymaktadır. Hem fiziki mağazalarında hem de internet sitesinde ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse bu yazmızda Türkiye’nin en iyi yerli erkek gömlek markaları hakkında detaylı bilgiler verdik. Yerli gömlek markalarının hikayelerini ve kuruluş süreçlerini anlattık. Sizler de yerli markalardan alışveriş yapabilir ve yerli üretimi destekleyebilirsiniz. Diğer yerli markalar için yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Sizin tercih ettiğiniz yerli markaları da yorumlarda belirtebilirsiniz. Böylelikle yerli ürün almak isteyenlere yardımcı olabilirsiniz.

Yorum yapın