En İyi Türk Çanta Markaları

Çantasız dışarı çıkamayanlar el kaldırsın! Çantalar yüzlerce farklı çeşit ve tasarımla genç, yaşlı, kadın, erkek herkes tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca çantalar günlük hayatta en çok kullandığımız aksesuarlar arasındadır.

Çanta sektöründe yabancı markaların üstünlüğü olsa da son yıllarda Türk çanta markaları da hayatımıza girmiştir. Türk çanta markaları arasında herkesin severek kullandığı pek çok marka da bulunmaktadır.

Bu yazımızda yerli çanta üreticileri hakkında bilgiler vereceğiz. Yerli çanta tasarımcıları ve yerli valiz markalarından bahsedeceğiz. Hayatınızın diğer alanlarında da yerli markalara yer vermek istiyorsanız yazılarımıza göz atabilirsiniz. Şimdi gelin Türk tasarım çanta markaları neler, birlikte bakalım.

Türk Çanta Marka İsimleri

Günümüzde LCW, İpekyol, Koton, Mavi, Yargıcı gibi yerli giyim markaları da kadın ve erkek olmak üzere iki alanda da çanta üretimi yapmaktadır. Ancak sadece çanta alanında üretim yapan Türk çanta markaları da vardır. Gelin bu çanta markalarını birlikte inceleyelim.

Magne Studio

Naz Yosun tarafından 2019 yılında kurulan Magne Studio, kısa zamanda yerli çanta markaları arasında kendine bir yer edinmeyi başarmıştır. Naz Yosun, markanın çantalarını kendi ihtiyaçları doğrultusunda tasarlamıştır. Kendi zevkini de yansıtan çantaları satarak yola çıkan marka sade, modern tasarımlarıyla öne çıkmaktadır.

Markanın en büyük amacı modası hiç geçmeyen çantalar üretmektedir. Kadınların her anında yanında olacak, her zaman kullanabilecekleri çantalarla, geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçlamaktadır. Markanın ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Çuval

Temelleri Ayşe Özgüneş tarafından 2007 yılında atılan Çuval, ilk başta bir çanta markası değildi. Arkadaşıyla birlikte yastık satan Özgüneş’in, yastıkları için yaptığı çantalar çok beğenilince, 2012 yılında çanta üretimine başlamıştır. Aynı zamanda marka ülkemizin ilk bağımsız Türk çanta markaları arasındadır.

Marka bütün koleksiyonlarından az sayıda ürettiği için kişiye özel gibi hissettirmektedir. Sürekli yeninin peşinde koşan Çuval, farklı tasarımlarıyla da kullananların beğenisini kazanmaktadır.

Ayrıca Çuval markası sanattan, seyahatten beslenen, zamansız modayı misyon edinen bir markadır. Markanın ürünlerine İstanbul Arnavutköy’deki mağazalarından ya da internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mare Atelier

Sıklıkla yabancı bir marka sanılan Mare Atelier, Kardelen Sönmez tarafından kurulmuştur. Lüks çanta markasıdır. %100 çevreye duyarlı malzemelerle tasarım çantalar üretmeyi amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda marka, el işçiliğini de ön planda tutmaktadır.

Birbirinden şık çantaları bulunan marka mevsimsel koleksiyonlar da çıkarmaktadır. Yaz ayları için özel olarak hasır çantalarını satışa sunmuştur. Ayrıca pastel renkleri ve çevreye duyarlı malzemeleri ile öne çıkan çantalar kullananlar tarafından oldukça sevilmektedir.

2017 yılında kurulan marka günümüzde Kardelen Sönmez’in kız kardeşi ve annesinin de katılımıyla aile şirketi haline gelmiştir. Ünlü Türk çanta markaları arasında olan Mare Atelier çantalarını, internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kai&Vrosi

İlhamını Karadeniz kadınının kullandığı peştamaldan alan Kai&Vrosi, Lazca’da “iyi” anlamına gelmektedir. Karadeniz bölgesinin kültürel zenginliğinin ön plana çıktığı çantalarda, tamamen el dokuması peştamallar kullanılmaktadır. Ayrıca Türkiye’de alanında tek olan marka, yerel üretimi de desteklemektedir.

Markanın kurucusu Çiğdem Kacar Selimoğlu’dur. Peştamalın deri gibi materyallerle birleşmesi sonucu oluşan çantalarla kültürü yeniden yorumlamayı amaçlamıştır. Peştamalı şehrin sokaklarıyla buluşturan marka, en iyi Türk çanta markaları arasındadır. Markanın ürünlerine internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Şıklığınızı yerli gözlük tasarımlarıyla tamamlayın!

Türk Çanta Tasarımcıları

Yukarıda saydıklarımızın dışında pek çok Türk çanta tasarımcısı bulunmaktadır. Aynı zamanda bütün tasarımcıların çanta markası da vardır. Gelin bu isimleri ve markalarını birlikte yakından inceleyelim.

Deniz Karmona Benbiçaço – Rozita Kandiyoti (Rossea)

Aslında hala-yeğen olan ikili Rossea isimli markalarını 2015 yılında kurmuştur. İkiliyi farklı malzemelerin uyumlu birlikteliğiyle şık, konforlu ve fonksiyonel çantalar tasarlama isteği bir araya getirmiştir. Kendi deyimleriyle “iki hayalperest” benzersiz çantalar üretmek için yola çıkmıştır. Her zaman titizlikle çalışan ikiliden Deniz Karmona, aynı zamanda markanın tasarımcıları arasındadır.

Rossea ürünleri, son derece kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Çantalarda en çok birinci sınıf deri, süet ve dana kılı kullanılmaktadır. Ayrıca markanın çantaları dikkat çeken, renkli tasarımlarıyla da öne çıkmaktadır. Rossea, sadece ülkemizde değil dünyanın pek çok ülkesinde ve şehrinde  satılmaktadır. Ünlü Türk çanta markaları arasında bulunan Rossea’nın satıldığı yerler arasında Stokholm, Cenevre, Londra, Dubai, Milano gibi yerler bulunmaktadır.

Markanın ürünlerine İstanbul, İstinye Park AVM’deki mağazasından ve internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Nazlı Bozdağ (Marche’ İstanbul) 

Yeditepe Üniversitesi’nde tasarım okuduktan sonra yurt dışında moda üzerine eğitim alan Bozdağ, deri konusunda uzmanlaşmıştır. Yerli çanta üreticileri arasında olan Bozdağ, üretim macerasına dış giyimle başlamıştır. Ancak kısa zamanda giyimden çantaya kaymıştır. Deri alanındaki uzmanlığını çanta üretimi ile birleştirmiştir.

Bozdağ’ın ve markası Marche’ İstanbul’un amacı her yaştan kadının, zaman fark etmeksizin deri ürünler kullanmasıdır. Ayrıca Nazlı Bozdağ, ürettiği çantalarda sezon kavramının olmadığını söylemiştir. Her zaman kullanılabilecek üretimler yaptığının altını çizmektedir.

Geçmişte kalan seçkin şehir yaşamından ilham alan ürünleriyle öne çıkan marka günün her saatinde kullanılabilecek ürünler sunmaktadır. Markanın en çok beğenilen ürünleri arasında su geçirmeyen mumlu kanvastan üretilen çantalar bulunmaktadır. Kullananların ellerinden düşüremediği çantalar ilginç malzeme tercihleriyle de dikkat çekmektedir.

Markanın ürünlerine internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Souq Dükkan‘dan satın alabilirsiniz.

Güneş Mutlu Mavituncalılar (Mehry Mu)

Ailesinde pek çok girişimcinin bulunduğu Maviturnacılar, kariyerine dekorasyon ve moda alanında ürünler satan bir e-ticaret sitesiyle başlamıştır. Süreç içerisinde istediği gibi çantaları bulamadığını fark etmiş ve kendi tasarımlarını oluşturmaya karar vermiştir. Hayalperest düşüncelerle “ruhu olan” çantalar üretmek amacıyla 2010 yılında Mehry Mu isimli markayı kurmuştur.

Yerli çanta üreticileri arasına katılan Maviturnacılar, Mehry Mu ile en kaliteli Türk çanta markaları arasına girmeyi başarmıştır.  Aynı zamanda marka farklı tasarımlarıyla da ilgi çekmektedir.

Marka popülaritesine Fatma’nın Eli sembolünün kullanıldığı Rez Bag modeliyle ulaşmıştır. Daima yenilenmeyi amaç edinen Mehry Mu, yıllar içinde Mavi, Derin Tutku, Füreya, Emel Kurhan gibi marka ve tasarımcılarla iş birliği yapmıştır.

Markanın ürünlerini internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

İnternetten el yapımı ya da hazır çanta satmak isteyen bir girişimciyseniz E-Ticaret Yardım internet sitesindeki İnternetten Çanta Satmak yazısına göz atabilirsiniz.

Yerli Valiz Markaları

yerli-valiz-markalari

Yerli çanta üreticileri dışında yerli valiz üreticileri de bulunmaktadır. Her tarzda ve boyutta üretim yapan yerli valiz markaları neler, gelin birlikte bakalım.

Myvalice

1998 yılında başka markaların ürünlerini satarak başladığı yolculuğuna 2015 yılında kendi markası Myvalice’i de katarak devam etmiştir. Kalite ve estetiğin bir araya geldiği ürünleriyle kullananların oldukça memnun kaldığı marka kısa bir sürede sektörün önemli markalarından biri olmuştur.

Her daim teknolojiyi takip eden marka, ürünlerini yeni teknolojileri kullanarak üretmektedir. Müşterilerin isteklerini ve geri dönüşlerini de son derece önemsemektedir. Onlarca çeşit valiz üreten Myvalice ürünlerini satış noktalarından ve e-ticaret sitelerinden inceleyebilirsiniz.

Valiz Dünyası (Ox ve Nasa U.S)

Online valiz alışveriş platformu olan Valiz Dünyası, kendi markası olan Ox ve Nasa U.S markalarının satışını yapmaktadır. Yüzde yüz yerli sermaye ile üretilen bavullar ürün çeşitliliği ile dikkat çekmektedir. Kadın, erkek, genç, yaşlı herkes için ürünleri bulunan markalar her tarza hitap etmektedir.

Ayrıca markalarda yerli sırt çantası da bulunmaktadır. Bunun dışında cüzdan, spor çantası, seyahat çantası gibi ürünler de bulunmaktadır. Kaliteli ve nitelikli ürünleri müşterileri ile buluşturmayı amaçlayan marka en çok tercih edilen yerli çanta markaları arasındadır.

Özetle bu yazımızda Türk çanta markaları hakkında bilgiler verdik. Yerli çanta ürecileri kimler, birlikte inceledik. Sizler de yerli üretimleri kullanarak yerli üretime destek olabilirsiniz. Sizin de eklemek istediğiniz marka varsa yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Yorum yapın